امروز : چهارشنبه 29 شهریور 1396
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


229 بازدید

آیا زندگی مشترک رئیس لازم دارد؟

دسته بندی : نامزدی ، عقد و ازدواج کد مطلب : 1383

آیا زندگی مشترک رئیس لازم دارد؟

کارشناس ارشد مشاور خانواده گفت: خانواده نیاز به مسئول دارد که در دین اسلام مسئولیت خانواده بر عهده مرد گذاشته شده است.

مسئول خانواده از دیدگاه اسلام مصطفی افشار کارشناس ارشد مشاور خانواده گفت: در نظر گرفتن نقش ریاست در یک مجموعه ای به نام خانواده یک بار روانی منفی برای نظام خانواده به همراه دارد.

وی اظهار داشت: ریاست در سازمان های خصوصی و دولتی مطرح می شود و خانواده نیاز به زن یا شوهر به عنوان رئیس ندارد.

خانواده

این کارشناس ارشد مشاور خانواده عنوان کرد: خانواده احتیاج به مسئول یا سرپرست دارد، البته باید توجه داشت اشخاصی که مسئولیت امری را عهده دار می شوند باید پاسخگوی آن نیز باشند.

افشار با بیان اینکه دین اسلام مسئولیت خانواده را بر دوش مرد گذاشته است، تأکید کرد: مسئول بودن به معنای اطاعت بی قید و شرط از مرد نیست بلکه نوعی تقسیم وظایف را در محیط خانه به وجود می آورد به این صورت که وظیفه تأمین هزینه ، مخارج و امرار معاش خانواده بر عهده مرد و مسئولیت پرورش و تربیت فرزندان به دوش زن است.

وی تصریح کرد: داشتن مسئولیت هیچ برتری و امتیازی را به همراه ندارد بلکه زن و مرد هر کدام وظایف مخصوصی را بر عهده دارند که باید تلاش کنند به خوبی آنها را انجام دهند.

این کارشناس ارشد مشاور خانواده افزود: در نظام خانواده تمام تصمیم گیری ها با مشورت صورت می گیرد و در واقع خانواده یک نظام دموکراسی است که تمام افراد خانواده در آن حق رأی دارند اما اغلب اوقات تصمیم نهایی را مرد خانواده می گیرد.

افشار یادآور شد: آموزش اقتدار و اعتماد به نفس بر عهده پدر خانواده و همدلی کردن، دست گیری از دیگران، مهربانی و صمیمیت که از جنس احساسات و عواطف است بر عهده مادر خانواده است. پدر باید به سایر افراد خانواده دلگرمی بدهد و مأمن آرامش برای اعضای خانواده باشد و مادر خانواده به علت ساعات حضور بیشتر در خانه می تواند در مسائل تربیتی فرزند و دادن آگاهی به نقش موثر داشته باشد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها :
تاریخ انتشار : یکشنبه 24 بهمن 1395
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.