امروز : شنبه 27 مرداد 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


212 بازدید

اجبار بانک ها برای اعمال نرخ سود 15 درصدی سپرده ها

دسته بندی : اخبار اقتصادی کد مطلب : 2906

اجبار بانک ها برای اعمال نرخ سود 15 درصدی سپرده ها

یک مقام مسئول بانکی با بیان اینکه کاهش نرخ سود سپرده ها که از امروز یازدهم شهریورماه اجرایی می شود، باعث خروج سرمایه از بانکها نخواهد شد، گفت: بازارهای دیگر هنوز برای سرمایه گذاری جذاب نیست.

نرخ سود بانک

جواد امینی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص سرنوشت سپرده ها، بعد از الزام به بازگشت نرخ سود به کانال ۱۵ درصدی، گفت: طبق بخشنامه بانک مرکزی، نرخ سود سپرده های بلندمدت یکساله ۱۵ درصد و کوتاه مدت نیز ۱۰ درصد تعیین شده است، اما این موضوع که برخی عنوان می کنند از این پس، سپرده ها از بانکها خارج می شود، صحیح نیست و سپرده های مردم در سیستم بانکی باقی خواهد ماند.

این مقام مسئول بانکی افزود: در حال حاضر، نظام بانکی خروج گسترده سپرده ها را متصور نیست؛ چراکه بازارهای دیگر هم برای سرمایه گذاری، جذابیتی نخواهند داشت و بعید است کاهش نرخ سود سپرده ها، باعث خروج سرمایه از بانک ها شود.

وی با بیان اینکه در برخی مقاطع سمانی، بانکها وارد رقابتی ناسالم برای جذب سپرده بیشتر شده اند، گفت: البته باید به این واقعیت هم توجه داشت که علیرغم تصور عمومی، نظام بانکی علاقه ای به پرداخت سود بیشتر ندارد؛ بنابراین از هر گونه حرکت برای پایین آمدن نرخ سود بانکی منوط به رعایت آن از سوی همه ارکان نظام بانکی استقبال می کند؛ به این معنا که پایین آمدن نرخ سود سپرده ها، به نفع بانکها است.

منبع : خبرگزاری مهر

تاریخ انتشار : شنبه 11 شهریور 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.