امروز : سه شنبه 29 خرداد 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


233 بازدید

استخدام اولین پلیس روباتیک اسپانیایی در دوبی

دسته بندی : اخبار تکنولوژی کد مطلب : 2237

استخدام اولین پلیس روباتیک اسپانیایی در دوبی

دوبی یکی از معدود شهرهای جهان است که علاقه عجیبی به واقعی ساختن شخصیت ها و تجهیزات های علمی تخیلی دارد، و اکنون پس از رونمایی از آتشنشان های پرنده، روبات پلیسی را وارد نیروهای پلیس خود ساخته است.

براساس گزارش CNN، دوبی قصد دارد تا سال 2030 نزدیک به 25 درصد از نیروهای پلیس خود را به روبات تبدیل کند. پلیس روباتیک نسخه ای از روبات REEM محصول شرکت اسپانیایی روباتیک PAL است که اولین بار در سال 2011 در قالب یک روبات خدماتی چرخدار رونمایی شد تا به عنوان نیرویی تعاملی در فرودگاه ها موزه ها و بیمارستان ها مورد استفاده قرار گیرد.

ربات پلیس

پلیس دوبی با همکاری شرکت PAL روباتیکز طراحی روبات REEM را متناسب با هدف خود بهبود دادند و مدل تغییریافته را در سال 2016 رونمایی کردند. اکنون رئیس پلیس دوبی اعلام کرده که این روبات به تدریج از مراکز خرید و مناطق توریستی جمع آوری شده و در خدمت پلیس درخواهد آمد.

روبات قرار است به عنوان نیروی پذیرش در اداره های پلیس مشغول به کار شود. شهروندان می توانند با کمک او کارهایی مانند پرداخت جریمه ها، گزارش جنایت ها و و ارزیابی اولین مواجه با پلیس را انجام دهند.

رئیس پلیس دوبی اعلام کرده که قصد دارد تا سال 2030 نزدیک به 25 درصد از نیروهای پلیس خود را به روبات ها تبدیل کند. همچنین این مرکز درنظر دارد تا سال 2020 نمونه ای اولیه از پلیس روباتیک خود را رونمایی کرده و تا سال 2030 اولین ایستگاه پلیس کاملا روباتیک را راه اندازی کند.

جدا از بلند پروازی های قابل توجه نیروهای پلیس دوبی، مسائل اخلاقی و عملیاتی زیادی در زمینه ورود به جهانی که روبات های خودکار خلافکارها را دستگیر می کنند وجود دارد.

منبع : همشهری آنلاین

تاریخ انتشار : سه شنبه 2 خرداد 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.