امروز : چهارشنبه 29 شهریور 1396
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


227 بازدید

اسکراب یا لابه برداری پوست چیست و چه مضراتی دارد؟

دسته بندی : سلامت پوست کد مطلب : 1543

اسکراب یا لابه برداری چیست و چه مضراتی دارد؟

یک متخصص و مو با بیان اینکه اسکراب به معنای ساییدن و برداشتن لایه های سطحی پوست است، اظهار کرد: اسکراب روزانه به پوست آسیب می رساند.

شهلا انشاییه با بیان اینکه در حال حاضر اسکراب هایی به صورت شوینده هایی حاوی ذرات زبر در بازار موجود است، گفت: این ذرات زبر بیشتر از هسته زرد آلو تشکیل شده اند. افراد به صورت حرکات دورانی پوست خود را با این اسکراب ها می شویند و این دانه های ریز و زبر پوست را تمیز می کند و به باز شدن منافذ پوست کمک می کنند. در گذشته از سفیداب برای لایه برداری ملایم سطحی پوست استفاده و لایه های سطحی و مرده پوست از این طریق برداشته می شد.

اسکراب یا لایه برداری پوست

این متخصص پوست و مو با بیان اینکه اسکراب با توجه به نوع پوست، معمولا هفته ای یک یا دو مرتبه انجام می شود، گفت: اسکراب روزانه پوست به پوست آسیب می رساند.

انشاییه با بیان اینکه استفاده از لایه بردارها نیز می تواند به صورت کرم یا لوسیون صورت گیرد، خاطر نشان کرد: البته لایه برداری های عمیق پوست توسط پزشک انجام می شود و افراد نباید خودسرانه اقدام به لایه برداری کنند.

وی با بیان اینکه افراد پوست مشابه یکدیگر ندارند و بهتر است که از کرم های لایه بردار متناسب با نظر متخصص استفاده کنند، افزود: در بسیاری مواقع افراد اصلا نیازی به استفاده از لایه بردارها ندارند و باید دید که پزشک متخصص پوست تشخیص استفاده از کدام لایه بردار را می دهد.

این متخصص پوست و مو با بیان اینکه اسکراب پوست به معنای لایه بردای سطحی پوست (لایه های شاخی و سلول های مرده پوست) است که با لایه برداری متفاوت است، تصریح کرد: لایه برداری کلمه ای عام است که شامل اسکراب لایه های عمقی تر پوست نیز می شود.

انشاییه خاطر نشان کرد: لایه بردارها همان اسیدهای میوه ای هستند که در برخی کرم ها وجود دارند و لایه برداری های عمیق تر باید توسط پزشک انجام شود.

وی با بیان اینکه در برخی مواقع در آرایشگاه ها توصیه به انجام لایه بردای می شود که این عمل اشتباه است، گفت: همچنین توصیه نمی شود به پیشنهاد دوستان یا از روی تبلیغات از لایه بردارها استفاده کنیم، زیرا در این حالت پوست آسیب پذیر می شود.

منبع : ایسنا

تاریخ انتشار : پنجشنبه 12 اسفند 1395
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.