امروز : دوشنبه 27 آذر 1396
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


331 بازدید

اعزام به حج عمره برای سال 95 به مصلحت نیست

دسته بندی : متفرقه دینی کد مطلب : 574

اعزام به حج عمره برای امسال به مصلحت نیست

حجت الاسلام قاضی عسگر

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه اعزام حج عمره فعلا مصلحت نیست، گفت: سعودی ها مقرر کردند کسانی که برای بار دوم قصد سفر داشته باشند باید ۲ هزار ریال سعودی معادل ۲ میلیون تومان پرداخت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسگر ظهر امروز در دیدار با کارگزاران و روحانیون عتبات خراسان شمالی اظهار داشت: با توجه به فرارسیدن اربعین حسینی با هماهنگی های انجام شده امکانات بین راهی تقویت و زیرساخت های ارتباطی و راه مناسب نیز تا مرزهای خروجی تأمین شده است.

وی تصریح کرد: بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت برای توسعه اعزام های عتبات عالیات هدف گذاری کرده که با تلاش های انجام شده نخستین هتل بین المللی با همت سازمان ها و سرمایه گذاری انجام شده در کربلا در هفته آینده به بهره برداری می رسد.

قاضی عسگر افزود: هتل مخصوص نجف نیز با ظرفیت حدود 700 تختخواب و با 70 درصد پیشرفت فیزیکی در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت کشور درباره کارشکنی عربستان سعودی در حج امسال اظهار داشت: ما به منظور رعایت عزت و حفظ حرمت مردم در حج، پیگیری و مذاکراتی برای برقراری حج امسال انجام دادیم، اما کارشکنی عربستان مانع اعزام زائران ما به حج تمتع امسال شد.

قاضی عسگر افزود: مواردی همچون صدور ویزا در کشوری ثالث برای زائران ایرانی، امنیت حجاج ایرانی و استفاده از هواپیماهای دیگر کشورها در اعزام زائران از مواردی بود که با سعودی ها بر سر آن اختلاف داشتیم.

وی با بیان اینکه عربستان سعودی مانع اصلی برگزاری حج عمره بوده است، اظهار داشت: علاوه بر آن سعودی ها مقرر کردند که کسانی که برای بار دوم قصد سفر داشته باشند باید 2 هزار ریال سعودی معادل 2 میلیون تومان پرداخت کنند که این موضوع بر هزینه سفر می افزود.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت کشور گفت: با این شرایط کشورهایی همچون الجزایر، مصر و مراکش این موضوع را نپذیرفتند و با این شرایط مصلحت نیست که حج عمره انجام شود مگر اینکه سعودی ها شرایط ما را بپذیرند و این مبلغ را دریافت نکنند.

منبع : خبرگزاری تسنیم

برچسب ها :
تاریخ انتشار : چهارشنبه 5 آبان 1395
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.