امروز : چهارشنبه 28 شهریور 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


282 بازدید

چگونه خواص درمانی شیر را چندین برابر افزایش دهیم؟

دسته بندی : خواص مواد غذایی کد مطلب : 2790

چگونه خواص درمانی شیر را چندین برابر افزایش دهیم؟

برای این افراد بهترین روش مصرف شیر در منابع طب سنتی این است که شیر را با دارچین میل کنند تا هم سردی شیر را بگیرد و هم به این دلیل که دارچین مبدرق شیر است و شیر را تا مفاصل می برد.

این خاصیت ذاتی دارچین است که اگر همراه شیر خورده شود، خواص درمانی شیر را به مفاصل می رساند لذا توصیه می شود شیر را همراه دارچین میل کنید؛ برای این کار هنگام گرم کردن شیر می توانید پودر دارچین را به آن اضافه کنید یا اینکه اگر چوب دارچین دارید، می توانید پس از تهیه چای دارچین، مقداری از این چای را با شیر ترکیب و میل کنید.

فواید شیر

با این کار شیر هم خیلی خوشمزه می شود و هم خیلی خوشبو و مشکلات نفخ حاصل از خوردن شیر که در برخی افراد ایجاد می شود را رفع می کند؛ پس افرادی که نمی توانند شیر بخورند، شیر همراه دارچین را می توانند به راحتی و به لذت میل کنند.

ضمناً با خوردن شیر یک لینت مزاج خیلی معمول بوجود می آید که اذیت کننده و اسهالی نیست بلکه مفید است همچنین می توانید به شیر و دارچین مقدار کمی عسل اضافه کنید که خوشمزه تر و مفیدتر می شود؛ مصرف یک الی دو لیوان شیر در روز کفایت می کند و خوردن شیر در حالی که ناشتا هستید کاملاً مضر است.

شیر پاستوریزه یا استرلیزه مورد تأیید نیست بلکه منظور از شیر، شیر محلی تازه گاو یا گوسفند است که از مراکز مورد تأیید تهیه شده و جوشانده شده است.

بهترین روش جوشاندن این است که مقداری آب به شیر اضافه کنید و روی شعله قرار دهید و اجازه دهید تا همان مقدار آب بخار شده و خارج شود؛ خوردن شیر همراه با میوه از ممنوعیات مصرف همزمان است، شیر را با خرما و عسل می توانید میل کنید اما با خوردن هر نوع میوه دیگری مانند موز و … باعث فاسد شدن شیر و فساد معده می شود همچنین مصرف شیر کاکائو صنعتی نیز به هیچ وجه مورد تأیید نیست.

بجای مصرف شیر خشک برای کودکانی که در کنار شیر مادر، از شیر خشک استفاده می کنند، توصیه می شود شیر بز و اگر در دسترس نبود شیر گاو به همراه عسل استفاده شود، اضافه کردن دارچین نیز مفید است.

چربی شیر مفید است و باعث جذب بهتر کلسیم شیر می شود لذا شیر را با همان درصد چربی طبیعی خود به راحتی می توان استفاده کرد؛ برای کاهش مصرف چربی و کاهش کالری از خوردن سرخ کردنی و فرآورده های صنعتی پرهیز کنید.

منبع : خبرگزاری تسنیم

تاریخ انتشار : دوشنبه 16 مرداد 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.