امروز : چهارشنبه 28 شهریور 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


325 بازدید

اولین دوربین دنیا با 16 لنز راهی بازار میشود

دسته بندی : اخبار تکنولوژی کد مطلب : 2685

اولین دوربین دنیا با 16 لنز راهی بازار میشود

در حالی که بازار ساخت با دو دوربین پشت داغ است، تا چند وقت دیگر اولین دوربین دنیا با ۱۶ دوربین مجزا هم راهی بازار خواهد شد. این دوربین که L16 نام دارد به ۱۶ دوربین مجهز شده که هر کدام آن ها سنسورهای مختلفی دارند.

گوشی با 16 دوربین

البته این تعداد دوربین باعث شده که اندازه دوربین به گوشی های هوشمند نزدیک شود. دوربین L16 با این تعداد دوربین می تواند هایی با کیفیت ۵۲ مگاپیکسل ثبت کند و همچنین زوم ۵x به همراه عمق میدان را در اختیار کاربران قرار می دهد.

روند ساخت دوربین ۴ سال پیش شروع شده بود و حالا در اختیار افرادی قرار می گیرد که این محصول را ۱۸ ماه قبل پیش خرید کرده بودند. سازندگان این محصول ادعا کرده اند که به وسیله آن می توان عکس هایی با کیفیت عکس های دوربین های DSLR گرفت.

سازندگان L16 به این موضوع اشاره کردند که ساخت چنین دوربینی نیاز به بلند پروازی های زیاد دارد. باید از نظر طراحی، ماژول دوربین ها و تراشه کارهای مختلفی صورت می گرفت. همچنین نیاز بود که از نظر نرم افزاری هم به سطح قابل قبولی برسیم تا بتوانیم این ۱۶ دوربین با در کنار هم قرار دهیم. از طرف دیگر باید همه این سنسورها را در محصولی قرار میدادیم که بتوان آن را به راجتی حرکت داد.

منبع : خبرگزاری میزان

تاریخ انتشار : سه شنبه 3 مرداد 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.