امروز : دوشنبه 27 آذر 1396
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


478 بازدید

اولین عقب نشینی ایران مقابل دونالد ترامپ

دسته بندی : اخبار سیاسی کد مطلب : 771

اولین عقب نشینی ایران مقابل دونالد ترامپ

انرژی اتمی سانتریفیوژ

وبسایت خبری "عیون الخلیج" به نقل از "وال استریت ژورنال "گزارش داد: «ایران 11 تن آب سنگین را به یکی از بنادر خود منتقل می کند تا کار خارج کردن این حجم از آب سنگین به بیرون از خاک خود را به اتمام برساند.»

عیون الخلیج در ادامه طی ادعای عجیبی گزارش داد: «این اقدام ایران، عقب نشینی و تسلیم شدن مقابل خواسته های ترامپ محسوب می شود که بعد از انتخاب وی به ریاست جمهوری مسئله احترام به برجام و مقابله واشنگتن با هر گونه نقض برجام از سوی ایران را مطرح کرده است.»

خاطر نشان می شود که «لورنس نورمن»، خبرنگار روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال در شهر بروکسل، مقر اتحادیه اروپا، مدعی شده که ایران ظرف دو روز آینده در حدود 11 تن آب سنگین به عمان ارسال خواهد کرد تا ذخایر آب سنگین این کشور به پایین تر از 130 تن برسد.

این خبرنگار همچنین ادعا کرده است که آب سنگین ایران تحت پلمپ آژانس بین المللی انرژی اتمی، در یکی از بنادر این کشور آماده صدور است.

با این اقدام، میزان ذخایر فعلی آب سنگین ایران به حدود 120 تن خواهد رسید. البته این هنوز از سوی مقامات رسمی کشور رد یا تائید نشده است.

پیش از این در گزارش آژانس از نحوه اجرای برجام، گفته شده بود که ذخایر آب سنگین ایران اندکی از 130 تن فراتر رفته است. این مساله واکنش هایی را از سوی واشنگتن و آژانس در پی داشت.

منبع : جام نیوز

برچسب ها :
تاریخ انتشار : یکشنبه 30 آبان 1395
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.