امروز : پنجشنبه 31 خرداد 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


185 بازدید

احتمال بازگشایی دوباره سفارت عربستان در تهران

دسته بندی : اخبار سیاسی کد مطلب : 2914

احتمال بازگشایی دوباره سفارت عربستان در تهران

روزنامه فرامنطقه ای 'رای الیوم' به نقل از منابع عالیرتبه عربستانی از احتمال بازگشایی سفارت عربستان در تهران داد و نوشت: دیوان پادشاهی عربستان سعودی با اتخاذ جدید در راستای ترمیم و بهبود روابط با ایران طی فرمانی از رسانه های این کشور در داخل و خارج خواست مطالبی علیه ایران و مذهب شیعه منتشر نکنند.

رای الیوم در شماره روز گذشته (دوشنبه) خود به نقل از این منابع نوشت: دیوان پادشاهی عربستان به مشاور رسانه ای خود روز یکشنبه دستور صریح داده تا در روزنامه ها و شبکه های تلویزیونی این کشور در داخل و خارج عرستان نباید مطالبی علیه ایران و مذهب شیعه نوشته شود.

عربستان ایران

منابع عربستانی همچنین اعلام کردند: این دستور شامل شبکه های اجتماعی و نویسندگان عربستانی که در رسانه های این کشور مشغول فعالیت هستند و یا با آنها همکاری دارند، می شود.

روزنامه رای الیوم افزود : اعلام این فرمان در چارچوب ترمیم و بهبود مناسبات ریاض و تهران انجام می گیرد و در موسم حج و التزام به توافق ها و تفاهم ها که بین دو کشور صورت گرفت به سردی مناسبات ایاررن و عربستان خاتمه می دهد.

این روزنامه به نقل از منابع دیپلماتیک در دبی گزارش داد: هیات عربستانی که قرار است از سفارت و کنسولگری این کشور در ایران بازدید کند قصد دارد هرچه سریعتر اقدامات بازگشایی را آغاز کند.

این منابع دیپلماتیک افزودند: احتمال بازگشایی سفارت عربستان در ایران در هفته های آینده وجود دارد.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه نیز روز گذشته (دوشنبه) با بیان این که دو هیات عربستان سعودی به ایران سفر می کنند، گفت: هدف اصلی سفر هیات عربستانی بازدید از اماکن دیپلماتیک است.

وی افزود: هدف اصلی سفر هیات عربستانی بازدید از اماکن دیپلماتیک است و یک ماه پیش، هیات عربستانی روادید خود را دریافت کردند. هیات ایرانی نیز روادید خود را در اختیار دارد.

وی گفت: تاریخ دقیقی مشخص نیست ولی تصور می کنیم بعد از ایام حج این سفر انجام شود.

منبع : ایرنا

تاریخ انتشار : سه شنبه 14 شهریور 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.