امروز : شنبه 27 مرداد 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


323 بازدید

با مژه هایمان چگونه رفتار کنیم تا سالم و پرپشت بمانند

دسته بندی : سلامت مو کد مطلب : 2863

با مژه هایمان چگونه رفتار کنیم تا سالم و پرپشت بمانند

اکثر افراد درباره ریزش موهای شان صحبت می کنند اما به نظر می رسد درباره ریزش مژه های شان چندان نگران نمی شوند. متاسفانه این باور غلط جا افتاده که ریختن مژه ها یک اتفاق خوش یمن است.

مژه های پرپشت و زیبا یکی از عوامل چهره و باعث جلوه بیشتر چشمان تان می شود. هرقدر مژه های تان بلندتر و پرپشت تر باشد، چشمان تان زیباتر به نظر می رسد، اما به نظر می رسد این روزها داشتن چنین مژه های بلند و زیبایی کار بسیار دشواری است.

مژه چشم

مژه ها به صورت ژنتیکی در هر فردی متفاوت است. بعضی ها مژه های بلند و بعضی ها مژه های کوتاه و کم پشت دارند. ولی ژنتیک تنها دلیل برای مژه های زیبا نیست. راه های مختلفی برای رسیدگی به مژه ها وجود دارد که می توانیم توسط آن ها از آسیب دیدن آن ها جلوگیری کنیم. در زیر، چندین روش برای رسیدگی به مژه ها برای شما آورده ام.

عواملی که مژه ها را به باد می دهند

چشم ها را نمالید

هرگز چشم هایتان را نمالید چون این کار به مژه ها آسیب شدیدی می رساند. حتی هنگام شستن چشم هم باید سعی کنید که زیاد چشم ها را نمالید زیرا مژه های زیادی را از دست خواهید داد.

با آرایش نخوابید

مهمترین توصیه ای که به شما می کنم این است که هرگز با چشم های آرایش کرده به رختخواب نروید . حتما آن ها را تمیز و با دقت بشوئید به طوریکه مطمئن شوید هیچ آرایشی روی چشم نمانده است. تا مژه ها بتوانند نفس بکشند.

مژه های مصنوعی را بادقت بردارید

اگر در برداشتن مژه های مصنوعی دقت نکنید مژه های زیادی را از دست خواهید داد.

از فرمژه به طور صحیح استفاده کنید

همیشه فرمژه را قبل از ریمل بزنید. اگر بعد از ریمل فرمژه بزنید مژه ها به طور جدی آسیب می بینند. و اینکه فرمژه را محکم روی مژه فشار ندهید.

نرم کننده مژه بزنید

برای داشتن مژه های سالم نرم کننده بزنید. اگر می خواهید که از محصولات طبیعی استفاده کنید روغن کرچک بزنید.

خط چشم 24 ساعته بزنید

اگر می خواهید که مژه های پرپشت و بلند داشته باشید از طرفی هم دوست ندارید که از مژه مصنوعی استفاده کنید، خط چشم 24ساعته بزنید زیرا این خط چشم ها مژه ها را پرپشت نشان می دهند.

طولانی مدت از یک ریمل استفاده نکنید

سعی کنید هر 6 ماه یکبار ریملتان را عوض کنید. ریمل کهنه احتمال آلودگی بیشتری دارد. نکته دیگر این است که ریمل را با مهارت استفاده کنید. به این صورت که ابتدا از ریشه مژه ها شروع کرده و به بالا بروید و بگذارید اولین ریمل خشک شده و روی آن دوباره ریمل بزنید.

ریمل ضدآب استفاده نکنید

مواد ریمل های ضدآب به سختی از روی مژه ها برداشته می شوند و به مژه ها آسیب می رسانند. اگر مجبور هستید که از ریمل ضدآب استفاده کنید قبل از آن نرم کننده مژه بزنید.

منبع : بدونیم

تاریخ انتشار : شنبه 28 مرداد 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.