امروز : پنجشنبه 31 خرداد 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


292 بازدید

مهران مدیری دختر که هیچ گربه هم به هنرمند نمیدهد

دسته بندی : سینما و تلویزیون کد مطلب : 2509

مهران مدیری دختر که هیچ گربه هم به هنرمند نمیدهد

سوژه برنامه جمعه شب دور همی مهران مدیری، خیلی زود به یکی از پرحاشیه ترین برنامه های او تبدیل شد؛ شبیه چند برنامه ای که - شاید غیر منصفانه - به نقد عملکرد دولت حسن روحانی پرداخت و انتقادهای زیادی را روانه کابینه اش کرد و حاشیه های آن برنامه ها تا مدت ها در صدر رسانه ها بود.

"هنرمند و هنرمندان" دست مایه ای بود برای مدیری تا او و عواملش غافلگیرانه به نقد همکاران و هم صنفان شان بپردازند. در جای جای این برنامه؛ از استندآپ های خود مدیری تا هر آنچه دیالوگ های این مجموعه بود همه سراسر نیش و کنایه و نقد هنرمندان و عموما بازیگران بود.

مهران مدیری

شاید با کمی احتیاط بتوان گفت برنامه جمعه شب دورهمی یکی از جدی ترین و مهم ترین برنامه های سیما بود که جسورانه هنرمندان را به چالش می کشید.

اوج نیش و کنایه های دورهمی جمعه شب به هنرمندان، نه در استندآپ های مهران مدیری و نه در نمایش های آن بود.

اوج کنایه های دورهمی که اتفاقا همان هم بلافاصله به سوژه حاشیه ای شبکه های اجتماعی تبدیل شد جایی بود که وقتی یکی از مخاطبین از مدیری پرسید: "دختر به هنرمند می دهی" کارگردان دورهمی در پاسخش گفت:" من گربه ام رو هم به هنرمند نمیدهم چه برسه به دختر."

این حرف همراه با اظهار نظر یکی از تماشاگران که روی سن آمده بود و می گفت:"دختر به بازیگران و نمی دهد چون آنان به زندگی اشان پایبند نیستند" پازل برنامه انتقادی دورهمی جمعه شب را کامل کرد.

نکته جالب تر این برنامه اصرار مدیری بر گفته هایش بود آن جایی که مجید اخشابی -که به عنوان مهمان این برنامه حضور داشت -ظریفانه از گفته های مدیری درباره هنرمندان انتقاد کرد و به او گفت:" آقای مدیری شما که خود هنرمند هستید چرا چنین مسایلی را طرح می کنید".

مدیری اما در پاسخ به اخشابی با حالتی کاملا جدی گفت:" دلایل محکمی دارم که حتما یک روزی بیانش می کنم."

کارگردان دورهمی که شب متفاوتی را می گذراند عمدا از این انتقاد مهمان برنامه اش گذشت تا نخواهد بیشتر وارد جزییات شود.

معتقدم برنامه جمعه شب دورهمی یکی از بهترین برنامه های مهران مدیری بود که او و برنامه اش جسورانه به نقد هنرمندان پرداختند.

منبع : خبر آنلاین

تاریخ انتشار : شنبه 10 تیر 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.