امروز : پنجشنبه 31 خرداد 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


306 بازدید

بنیانگذار آمازون روبات غول پیکر 4 متری آزمایش کرد

دسته بندی : اخبار تکنولوژی کد مطلب : 1724

بنیانگذار آمازون روبات غول پیکر 4 متری خود را آزمایش کرد

جف بزوس بنیانگذار شرکت آمازون رویای هر ۶ ساله ای در جهان را به واقعیت تبدیل کرده است: او درون یک روبات بزرگ مکانیکی رفته و کنترل آن را به دست گرفته است.

بر اساس گزارش لایو ساینس، بزوس این روبات بزرگ را در کنفرانس خصوصی یادگیری ماشینی، اتوماسیون خانگی، روباتیک و اکتشافات فضایی شرکتش آمازون مورد آزمایش قرار داده است. این روبات بزرگ 4 متری توسط شرکتی کره ای به نام هنکاک میرا ساخته شده و اولین بار ویدیوی آن در ماه دسامبر منتشر شد اما کاربردی بودن آن همواره مورد ظن قرار داشت.

اما اکنون در تصاویر جدیدی که از بزوس درحال کنترل این روبات منتشر شده واقعیت نمایان شده است. با این همه هنوز مشخص نیست این روبات از چه قابلیت هایی برخوردار است، تنها مشخص است روبات نمی تواند راه برود و به سقف متصل است.

ربات غول پیکر 4 متری آمازون

روبات در فیلم هیچ جسمی را بر نمی دارد که البته قابل توجه است زیرا سازندگان این روبات ادعا دارند این ماشین های بزرگ را با هدف انجام مشاغلی حقیقی مانند پاکسازی رآکتور فوکوشیما که در سال 2011 دچار آسیب شدید شد ساخته اند. با این همه تاکنون در هیچ یک از ویدیوهای منتشر شده از این روبات، او هیچ جسمی را بلند نکرده یا جا به جا نمی کند. همچنین از آنجایی که روبات به منبع خارجی انرژی متصل است مشخص است که نمی تواند بدون اتصال به کابل فعالیتی انجام دهد.

با این همه به گفته یکی از طراحان این شرکت، تکمیل روبات ممکن است برای چندین سال آینده ادامه داشته باشد و آنچه در تصاویر دیده می شود تنها نمونه ای اولیه از روبات است که فناوری هایی ویپه مانند سطح کاربری انسان-ماشین برای کنترل بازوها را به نمایش می گذارد.

منبع : همشهری آنلاین

تاریخ انتشار : یکشنبه 6 فروردین 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.