امروز : دوشنبه 27 آذر 1396
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


162172 بازدید

بهترین روش های از بین بردن موهای زائد بدن

دسته بندی : آرایش مو کد مطلب : 144

همه مردان و زنان به دلایل گوناگون و تنها به یک دلیل عمده ( پاکیزه بودن ) به دنبال راه هایی هستند تا از شر موهای زاید نقاط مختلف بدن خود خلاص شوند. تیغ ، موم ، نخ ، کرم های موبر، دستگاه های اپیلاتور ، الکتورلیز و در نهایت لیزر به شما کمک می کند تا بر این موها که رشدشان تمامی ندارد ، فایق آیید اما روش انجام آنها و اینکه کدام یک بهترین است از جمله مواردی است که در این مقاله به آن اشاره می کنیم.

برای از بین بردن موهای زاید می توان از دو روش موقت و دائمی استفاده کرد.

از بین بردن موهای زاید از طریق روش موقت در واقع شامل همان روش استفاده از تیغ، اپیلاسیون یا کندن موها و نیز روش موزدایی با استفاده از مواد شیمیایی است.

جهت از بین بردن موهای زاید با استفاده از تیغ تاکید بر عدم استفاده از تیغ در جهت خلاف رویش موها است، چرا که موجب ایجاد موهای زیرپوستی و بروز جوش های التهابی می شود که در نتیجه لکه هایی بر روی فرد ایجاد می شود.

استفاده از روش اپیلاسیون برای از بین بردن موهای زاید نیز برای افرادی که حساسی ندارند، روش مناسبی جهت از بین بردن موهای زاید است.

از جمله روش های دائمی جهت از بین بردن موهای زاید ، الکترولیز و لیزر است که روش الکترولیز به دلیل زمان بر بودن و اذیت بسیار فرد روش چندان مناسبی نیست، اما استفاده از لیزر جهت از بین بردن موهای زاید که حدود 70 تا 80 درصد اثربخشی دارد، روش مناسبی جهت از بین بردن موهای زاید است و حدود 20 تا 30 درصد از موهای باقیمانده نازک تر شده و معمولا افراد از این روش نتایج مطلوبی کسب می کنند.

علت وجود موهای زاید در خانم ها :

موی زاید در تمام خانم ها یک علت اصلی و اساسی دارد: افزایش سطح هورمون های مردانه ! لابد می پرسید پس چرا بعضی خانم ها موی زاید دارند و بعضی ندارند؟ جوابش ساده است: خانم هایی که موی زاید دارند، هورمون های مردانه خونشان شان بیشتر است. حالا احتمالاً می پرسید: خب، چرا هورمون های مردانه در خون بعضی از خانم ها بیشتر است؟ این هم جوابش ساده است: افزایش هورمون های مردانه در خانم ها معمولاً در برخی ها اتفاق می افتد، مثلاً بیماری تخمدان پر از کیست یا همان PCO، تومور تخمدان و تومور غدد فوق کلیوی.

اما خانم هایی هم هستند که وقتی آزمایش خون می دهند، پزشکشان به آن ها می گوید که سطح هورمون های مردانه در خونشان طبیعی است، ولی باز هم با موی زاید دست به گریبانند. آن ها دیگر چرا؟ علتش معمولاً این است که آن ها حساسیت پوستشان نسبت به هورمون های مردانه، بیشتر از حد طبیعی است. داروهایی هم وجود دارند که منجر به پدید آمدن موهای زاید می شوند. قرص های جلوگیری از بارداری ، کورتون ها و هورمون ها جزء همین داروها هستند.

ژنتیک، مطابق معمول، بی تأثیر نیست و اغلب پزشکان، ریشه های وراثتی را هم در بروز این مشکل، مؤثر می دانند. اگر جستجو کنید، می بینید که معمولاً مادر، خواهر، عمه یا خاله بیمار هم از همین مشکل رنج می برند. البته سن خانم ها هرچه بالاتر می رود، احتمال ایجاد موهای زاید در بدنشان بیشتر می شود.


راه های مقابله با موهای زائد بدن :

برای مقابله با موهای زاید، قبل از هر کار دیگری، اگر اضافه وزن دارید حتماً وزن کم کنید. با کاهش وزن، میزان هورمون های مردانه در خونتان پایین می آید و جلوی رشد موهای زایدتان گرفته می شود. اما از این حرف ها که بگذریم، با این مهمان های ناخوانده به شیوه های دیگری هم می شود برخورد کرد: اگر پرمویی شما از نوع خفیف است و پزشکتان هم این اطمینان را به شما داده که با یک مشکل هورمونی جدی مواجه نیستید، می توانید کلاً از صرف نظر کنید؛ چراکه هیچ خطری تهدیدتان نمی کند. ولی اگر از به خطر افتادن تان ترس دارید، می توانید بروید سراغ درمان های موضعی؛ و اگر درمان های موضعی هم به کارتان نیامد، از داروها کمک بگیرید. مهم ترین داروهایی که در چنین مواردی تجویز می شوند، عبارتند از: سیپروترون استات و اسپیرونولاکتون.

مهم ترین روش های درمان موضعی موهای زاید هم عبارتند از: تراشیدن مو، استفاده از موبر، چسب های سفیدکننده، بند انداختن و استفاده از موم ، الکترولیز و لیزر.


داروهای ضد هرمن های مردانه:

داروهایی وجود دارند که تأثیر هورمون های مردانه را در بدن کاهش می دهند. البته بین 3 تا 6 ماه طول می کشد تا این داروها اثر کنند. ضمن این که، این داروها در کاهش رشد موهای زاید جدیدتان هم مؤثرند. یعنی برای رفع موهای زاید قبلی تان نمی توانند کار چندانی انجام بدهند. داروی خاصی نیز وجود دارد که مشخصاً برای کم کردن رشد موهای زاید صورت، ساخته شده است. این دارو به شکل کِرِم عرضه و روی صورت و چانه مالیده می شود. این کِرِم بین 4 تا 8 هفته پس از مصرف اثر می کند، هرچند که گهگاه ممکن است مدت زمان بیشتری طول بکشد.

دو داروی خوراکی هم داریم که هر دو جلوی تأثیر هورمون های مردانه را می گیرند:
سیپروترون استات که گهگاه با قرص های ضد بارداری دیان و به صورت توأم، تجویز می شود.
اسپیرونولاکتون که آن هم معمولاً با یک قرص ضد بارداری همراه می شود تا جلوی قاعدگی های نامنظم، که یکی از عوارض همین دارو است، گرفته شود.
به دلیل عوارض دارویی، به خانم هایی که از این دو دارو استفاده می کنند، اکیداً توصیه می شود که در حین مصرف آن ها باردار نشوند؛ چرا که در غیر این صورت، عوارض خطرناکی به جنینشان تحمیل خواهد شد.


تراشیدن مو

قدیمی ترین، ارزان ترین و بی خطرترین راه برای خلاص شدن از شر موهای زاید، همین راه است، اما دیگر انتظار نداشته باشید که بگوییم مؤثرترین شیوه هم همین شیوه است. نه، اصلاً!
تراشیدن مو تقریباً همیشه مقداری از مو را روی صورت یا بدنتان باقی می گذارد، مگر این که هر روز، دوباره و چندباره این کار را تکرار کنید، که البته این تکرار هم چندان بی خطر نیست. چون احتمال دارد تحریک پذیری پوستتان زیاد شود. اما به هر حال، اگر چنین اتفاقی برایتان افتاد، کرم هیدروکورتیزون یک درصد را فراموش نکنید. واقعاً مؤثر است. از این کرم البته باید برای مدتی کوتاه، اما به طور مرتب استفاده کرد تا خوب اثر کند.

و یک نکته دیگر درباره تراشیدن مو این که ، برخلاف نظر عامه مردم، تراشیدن مو هیچ تأثیری روی سرعت رشد مو ندارد.

و آخرین نکته هم این که، آمارها نشان می دهند اغلب خانم ها در نقاط مختلف دنیا از این روش، چندان استقبال نمی کنند؛ چرا که معمولاً استفاده مکرر از این روش، اثر روحی مطلوبی در پی ندارد.

روش های درمان موهای زاید بدن


استفاده از موبر

استفاده از موبر هم مفید است. مثلاً می توانید از کِرِم های موبر استفاده کنید. خوبی کرم های موبر این است که مو را از ریشه درمی آورند و هیچ چیزی باقی نمی گذارند. بدی شان هم این است که پوست را تحریک می کنند.

برای این که مطمئن شوید پوستتان به این کرم ها حساس است یا نه، می توانید کمی از آن را به قسمت داخلی مچ دستتان بمالید. بعدش، یک روز صبر کنید و نتیجه اش را ببینید. اگر واکنش شدیدی در مچ دستتان مشاهده نکردید، می توانید با خیال آسوده از آن کرم استفاده کنید.


چسب سفیدکننده

چسب سفیدکننده را به پوستتان بچسبانید و بگذارید 10 دقیقه در محل باقی بماند. سپس آن را در جهتی که روی بسته نشان داده شده، از پوستتان جدا کنید. البته این نوع چسب ها هم ممکن است پوست شما را تحریک کنند.


بند انداختن و استفاده از موم

این دو روش هم البته پوست را تحریک می کنند. ضمن این که باعث می شوند سرعت رشد مو بیشتر شود چراکه بند انداختن و استفاده از موم، هر دو موجب افزایش جریان خون فولیکول های مو می شوند. خلاصه این که، این دو روش به دلیل این که منجر به واکنش حساسیتی شدید و افزایش سرعت رشد مو می شوند، چندان توصیه نمی شوند.

موهای زائد - بند انداختن


الکترولیز

این روش، گران تمام می شود و وقت گیر است. اگرچه به نظر می رسد الکترولیز، تنها روش رفع موهای زاید به طور دایم است ولی فقط 15 تا 50 درصد، احتمال اثربخشی در هر جلسه درمان وجود دارد. ضمن این که هر از گاهی هم منجر به عوارض ناخوشایندی نظیر زخم های زشت و مقاوم به درمان می شود. البته در بسیاری از مواقع با الکترولیز، می شود برای همیشه از شر موهای زاید خلاص شد.

در این روش، از طریق یک سوزن، جریان برق مختصری به فولیکول مو وارد می شود. اگر شما قصد انجام این کار را دارید، قبل از هر چیز مطمئن شوید که تکنسین مربوطه از تجربه و مهارت کافی برخوردار است یا نه؛ بعدش هم پرس وجو کنید و ببینید که اصلاً مجوز لازم را در اختیار دارد یا ندارد.

دستگاه های الکترولیز خانگی و موچین های الکترونیکی کارایی چندانی ندارند و زیاد توصیه نمی شوند. این هم یادتان باشد که انجام الکترولیز در سالن های آرایشی، هیچ وقت مورد تأیید کارشناسان بهداشت و درمان نبوده و نیست. آن ها معتقدند که روش های الکترولیز و لیزر، به دلیل تخصصی بودنشان، حتماً باید از سوی پزشکان مجرب یا لااقل افرادی با مدرک پیراپزشکی که دوره های مربوطه را گذرانده باشند، صورت بگیرد.

الکترولیز موهای زاید

لیزر

در این روش با استفاده از لیزر، فولیکول موهای زاید کاملاً تخریب می شود و امکان رشد موهای زاید در آن ناحیه خاص از بین می رود. این درمان در چند مرحله و طی چند هفته انجام می شود.نتیجه حاصل از این روش در اغلب مواقع، آمیز و دایمی است.

مشکل اصلی لیزر این است که هزینه زیادی به بیمار تحمیل می کند و فقط پزشکان مجوزدار قادر به انجام آن هستند. از جمله عوارض جانبی این روش هم باید به قرمزی پوست و همچنین تیرگی، براق شدن و حتی زخم شدن پوست اشاره کرد.لیزر، آخرین و جدیدترین راه برای درمان موهای زاید است؛ ولی در هر حال، باید انتظار شما از این روش درمانی هم معقول و واقع گرایانه باشد. اثربخشی لیزر در خانم های 11 تا 72 ساله به اثبات رسیده است.

لیزر درمانی

بعد از لیزر، برخی موها فوراً می افتند ولی اغلب موها در عرض 2 هفته از بین می روند. در حال حاضر، هیچ روش قاطعی برای درمان کامل و دایمی موهای زاید وجود ندارد ولی در بین روش های موجود، لیزر از همه مؤثرتر و دایمی تر است. البته این حرف به آن مفهوم نیست که همه موهای زاید در اثر لیزر به صورت دایمی از بدن می روند. به هر حال، حتی اگر پس از لیزر هم موها مجدداً رشد کنند، اولاً به تعداد کم رشد می کنند و بیرون می آیند. ثانیاً، در اکثر موارد، این موها کرکی و نرم هستند. سال ها است که از لیزر برای رفع موهای زاید استفاده می شود و این کار مورد تأیید سازمان و داروی آمریکا (FDA) هم قرار گرفته است. متخصصان پوست می گویند هر چقدر پوست بیمار روشن تر و موهای زایدش تیره تر باشند، احتمال اثر بخشی لیزر بیشتر می شود.

منبع : مجله اینترنتی لوپر

تاریخ انتشار : شنبه 24 فروردین 1392
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.
نجما
سه شنبه 11 اسفند 1394
سلام خانومی اصلا هم نداره حتما درگیرش نیستی و نمی دونی اینم مثل ی خوره و بیماریه که هم فکر رو درگیر می کنه هم وقت رو و هم جسم رو .من خودم کم مو هستم ولی درک می کنم بعضی خانوما چی میگن و واسه به دست اوردن چیزی که واسه همیشه ادمو راحت کنه از شرش دارم تلاش می کنم امیدوارم نتیجه بده و همه رو غافلگیر کنه اخه ما طب سنتیمون خیلی پیشرفت کرده
sahel
یکشنبه 5 مهر 1394
سلام خسته نباشین من موهای بدنمو با تیغ زدم چندسالی میشه الان زیر بغلم تیره شده چیکار کنم؟
شنبه 24 مرداد 1394
سلام من امروز کلی خندیدم واقعا خیلی بیکارید که این همه درگیر مو هستید

پاسخ : بیکار تر از اینا شمایید که این مطالب رو می خونید !

مریم
شنبه 17 مرداد 1394
کساییکه مشکل هورمونی دارن سه ماه یک روز درمیان عرق رازیانه بخورن موها کم میشه
محمد
سه شنبه 2 تیر 1394
سلام من از لیزر استفاده کردم هم خیلی درد داره و هم تا 3-4 روز بعد از لیزر سوزش داره در ضمن واسه تیره اصلا جواب نمیده
hrt
پنجشنبه 21 خرداد 1394
با سلام من دختره 23 ساله هستم مو های بدنه من خیلی زیاده هر دکتری رفتم بهم . حتی واسه ی داشتن موهای بدنم کلی خاستگار رد کردم و الان دچاره افسردگی شدم خواهش می کنم کمکم کنیدددددد کممممممممک کمککککک
مری
دوشنبه 4 خرداد 1394
من از اپلیدی استفاده میكنم, خوبه, تا دو ماه از شر موها راحت میشم
سحر
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394
به نظر من بستگی به آدم داره هر چی استفاده کنیم خیلیا از تیغ استفاده میکنن پوستشون هر روز قشنگ تر ميشه
هستی
جمعه 21 فروردین 1394
پودر های بهداشتی مارک مطرح کاملا بی بو بدون نگرانی میتونی مصرفش کنی.
سحر
پنجشنبه 6 فروردین 1394
بچه ها شما گفتین ک از پدرابی از بین بردن مو استغاده کنین ولی اینم بدونین اون نقطه ای ک استفاده می کنین باید بدون رطوبت باشه چون ی حالت عرق سوز ایجاد میکنه...
مهران
دوشنبه 3 فروردین 1394
راحت ترین راه استفاده از واجبی
هادی
چهارشنبه 27 اسفند 1393
با سلام. من امروز اومدم تا خوش حالتون کنم فقط و فقط استفاده از کرم موبر near می تواند نجاتتون بده ولی متاسفانه من استفاده کردم پوستم به این کرم حساسیت داشت و جوش قرمز میزد البته خیلی کم ولی حساسیت داشت . من دنباله راه دیگه هستم کمک کنید. باتشکر
mina
شنبه 13 دی 1393
سلام من بعد از موم سرد از روغن مورچه استفاده میکنم میخوام بدونم تاثیری داره؟ یا الکی دارم پول هزینه میکنم؟
بهار
چهارشنبه 5 آذر 1393
من روغن مورچه رو استفاده نکردم ایا واقعا روغن مورچه اثر داره
جمعه 23 آبان 1393
فقط از روش لیزر استفاده کنید درسته هزینه برداره ولی ارزششو داره من خودم امتحانش کردم به شماها هم توصیه میکم
مینی
یکشنبه 18 آبان 1393
سلام لطف کنید روش استفاده از روغن مورچه و روغن زیتون رو بگید
فریده
یکشنبه 13 مهر 1393
موبر - تیغ - لیزر - و ... همش دروغه
pco
دوشنبه 31 شهریور 1393
دختر 25 ساله هستم به خاطر تنبلی تخمدان موهای زائد و ضخیم بدنم روز بروز بیشتر میشه ،هر روز افسرده تر و نگران تر و بی اعتماد به نفس تر از دیروز میشم. گاهی به این که هیچ وقت نکنم فکر می کنم... حدود یک ساله از موم استفاده می کنم اما موها کم نشد و به علت زیرپوستی شدن موها پاهام لکه شده و مثل مرغ دون دون شده. دیگه کلافه شدم از این وضع ،توان مالی هم برای با لیزر ندارم... خواهش می کنم یه راهی بگید از این وضع راحت بشم:(
simin
شنبه 15 شهریور 1393
salam va khaste nabashid man sange pa kharidam va aroom chand bar keshidam roo ye poostam vali aslan moohaye pamo nakand ????? aval bayad moohaye pamo begiram bad estefade konam ?
Abolfazl
جمعه 7 شهریور 1393
فقط و فقط از داروی حموم استفاده کنید مخصوصا ورزشکارا چون موها دیر در میاد و این خودش باعث میشه انرژی بدن صرف ماهیچه بشه من ک از گردن تا ناخون پا دارو میزنم نگران بوشم نباشید با ی اسپری خوش بو کننده رفع میشه امتحان کنید
یگانه
دوشنبه 3 شهریور 1393
روش های خوبیه ولی فک نکنم نتیجه بده . یعنی سنگ پا نتیجه میده ؟
☺mohammad☺
جمعه 24 مرداد 1393
سلام ب همه دوستان. من بدنم مو زیاد نداره همشون نازکن و اصلا معلومی نیستن. ولی من برای موهای زائد از پودر بهداشتی استفاده میکنم (نوره) خیلی بهتره، از نظر من هم ارزونه هم ساده و خوب. تنها بدی ک داره ی بوی خاصی میده و هم این ک 7 دقیقه منتظر میمونی حوصله ادم سر میره و خسته کننده. بچه ها زیاد حساس نباشین. حساس ک بشین بدتره. این هم بدونین ک روش های شیمیایی همیشه مضرر بوده و هست. موفق باشین.
زهرا
سه شنبه 21 مرداد 1393
ايا از بين بردن مو هاى زايد به روش ليزر درد نيز دارد
فاطمه
جمعه 17 مرداد 1393
دستگاه های اپیلیدی پوستو به مرور زمان تیره میکنه؟؟؟؟
شنبه 11 مرداد 1393
زیادی حمام کردن باعث رشد موها میشود آگه توجه کرده باشید افرادی که کمتر حمام میروند بدنشان مو ندارد فقط سر را هر روز بشویید
رامین
یکشنبه 5 مرداد 1393
من روغن مورچه اصل روجا استفاده کردم الان یه دونه مو ندارم ولی من نمی خواستم انقدر بی مو بشم
میلاد
شنبه 4 مرداد 1393
سلام واقعأ سنگ پا جواب میده من انجام دادم شما هم امتحان کنید؛
هانیه
چهارشنبه 1 مرداد 1393
بهترین روش اینه که اول موها رو از ریشه در بیارین بعد فورا یکم تریاک تو اب حل کنین روی بدن بمالید اول موها نازک درمیان کم کم از بین میرن
نا شناس
چهارشنبه 25 تیر 1393
روغن مورچه بهترين راه براي از بين بردن مو هاي زايد امتحان كنيد به امتحانش مي ارزه
زری
یکشنبه 15 تیر 1393
خیلی عالی بودید از نظر همگی استفاده کردم بنظرمن تیغ وابیلیدی اصلا خوب نیس لطفا روش سنگ پارو بیشتر توضیح بدین مرسی
احمد
سه شنبه 10 تیر 1393
خانوما دیدید گردوی تازه یه سبز...با همون از شر موی زاید خلاص بشید..دیگه توضیح اضافه نمیدم
پری
یکشنبه 1 تیر 1393
راجع به سنگ پا توضیح دهید که از شرش راحت بشم
ناشناس
شنبه 31 خرداد 1393
سلام من گرذنم مو دراورده اعتماد ب نفسمو گرفته چیکار کنم
لولا
شنبه 31 خرداد 1393
فکر کنم روغن مورچه اثر داشته باشه
ایدا
چهارشنبه 14 خرداد 1393
عااااااااالی بود من این روش ها رو امتحان کردم ولی روغن زیتون از همش بهتر بود
123
دوشنبه 5 خرداد 1393
band andakhtan tasire pishtari dare
زهرا
یکشنبه 4 خرداد 1393
عالی بود ممنون فقط اگه میشه در باره ی سنگ پا بیشتر توضیح بدید...
علی
چهارشنبه 3 اردیبهشت 1393
بچه ها یه راه خوب بهتون معرفی میکنم حتما جواب میگیرید .فقط بگم برای مطمئن شدن باید روی یک نقطه ی کوچیک از بدنتون اول امتحان کنید و بعد اگه جواب داد روی قسمت های دیگم کار کنید. اول کاری که باید بکنید اینه که برید بیرون یه بسته پودر رفع مو و یه شامپو بدن بخرید. بعدش پودر رو با آب گرم ترکیب کنید تا بشکل خمیر دربیاد و روی پوستتون بمالید.(به مقدار زیاد استفاده کنید) بعد 7 تا ده دیقه(بیشتر نشه) با آب گرم پوستتون رو تمیز کنید و موها رو از بین ببرید. حالا سریعا شامپو بدن رو به اون نقطه بمالید و سنگ پا رو از پایین به بالا روی اون سطح پوستتون به آرومی بکشید. چندبار این کار رو انجام بدید.حالا دوباره پوستتون رو بشورید. فرداش دوباره برید حموم و شامپو بدن و سنگ پا رو روی اون قسمت از بمالید. خب حالا میبینید که موهای اون قسمت در نمیاد دیگه. برای نتیجه ی بهتر باید هر وقت رفتید حموم این کار رو اجام بدید. اگه دیدید مو دراومد دوباره پودر بخرید و این کار رو تکرار کنید. امیدوارم نتیجه بگیرید. ارزون و بی دردسر. فقط یه نکته رو بگم این پودرها بوی خیلی بدی تولید میکنند. وقتی کسی خونه نیست این کارو بکنید. من این روش رو امتحان کردم و فعلا نتیجه بخش بوده . امتحانش ضرر نداره
فاطمه
دوشنبه 26 اسفند 1392
یک روش موثربرای ازبین بردن موهای زاعد اراعه دهید.
مری
جمعه 16 اسفند 1392
جرا لیزر بدرد نمیخوره؟؟؟؟؟؟؟
sandra
پنجشنبه 15 اسفند 1392
سلام میخام بدونم بهترین روش برای اصلاح موی زاید تمامی قسمت بدن چیه که از شرش خلاص شم در ضمن وقتی ابیلاسیون میکنم ریشه موی سیاه از بین نمیره به صورت دونه های سیاه میمونه
لیلا
شنبه 10 اسفند 1392
استفاده از سنگ پا ، خلل و فرجی که بر روی سنگ پا وجود دارد میتواند برای از بین بردن و تخریب فولیکولهای مو مورد استفاده قرار گیرد. بعد از اینکه سطح مورد نظر را با صابون یا سایر نرم کننده ها پوشاندید، به آرامی و بدون فشار خیلی زیاد سنگ پا را بر روی ناحیه بکشید. توجه کنید که عدم استفاده از نرم کننده ( مثل صابون ) و یا فشار خیلی زیاد میتواند باعث پوسته دادن بدن و همچنین ظاهر شدن جوش و لکه های قرمز در سطح پوست شود. استفاده منظم از سنگ پا در زمان استحمام میتواند به مرور زمان حجم موهای زائد را کم و حتی به کلی از بین ببرد.
صباجون
جمعه 25 بهمن 1392
من اپيليدی و تيغ رو امتحان كردم ولی ميگن اپيليدی رو شل ميكنه تيغم كه زود به زود در مياد
هانیه
دوشنبه 14 بهمن 1392
بچه ها من همه ی این کارا رو امتحان کردم ب جز روغن مورچه. هر کدوم ی مشکلی دارن. تنها راهی که واقعا موهای منو کم کرد همون قرصای تنظیم هورمونه. ولی بازم نمیدونم چی کار میشه کرد تا کلا از بین بره ...
آیدا
چهارشنبه 9 بهمن 1392
من متوجه شدم وقتی از کرمهای موبر استفاده می کنم موهای زایدب دنم دو برابر میشه آیا کرم موبر یا چیز دیگری سراغ ندارین که این مشکل را نداشته باشه ؟ هرکی بلده لطفا معرفی کنه. ممنون میشم.
سیندرلا
سه شنبه 1 بهمن 1392
تا حالا من از هیچ کدام از موارد بالا استفاده نکردم اما فکر می کنم داروهای گیاهی خوب باشن.
76
یکشنبه 29 دی 1392
سلام بهترین راه برای از بین بردن مو های زاید استفاده از ویت است vite این محصول گران است اما چون مو را از ریشه در می اورد باعث کم شدن مو ها و دیر در امدن انها میشود توجه داشته باشید که به هیچ وجه از تیغ استفاده نکنید زیرا باعث ضخیم شدن مو جوش و مو های زیر پوستی میشود موفق باشید
کیانا
یکشنبه 15 دی 1392
اپلاسیون و موم بهترین راهه چون موها رو از ریشه میکنه
هانا
یکشنبه 8 دی 1392
کرم های موبر واسه ضرر نداره؟
زری
یکشنبه 8 دی 1392
سلام من از هر نوعش بگی استفاده کردم بجز سنگ پا میشه در موردش بیشتر توضیح بدین . خواهش می کنم

پاسخ : باید عرض کنیم ما که اطلاعات بیشتری نداریم ، اگر دوستان می دونند بگند !

فرشته
شنبه 7 دی 1392
سلام من تو میگشتم اومدم اینجا . عاااااااااالی بود سوالای بقیه سوالای منم هس کی جواب میدین و کجا؟؟؟؟؟
میکی
یکشنبه 17 آذر 1392
سلام من الان چند ماهه از سنگ پا استفاده میکنم موهای پام نصف شده خیلی خوبه
الهام
شنبه 2 آذر 1392
سلام در مورد سنگ پا اگه دو روز یکبار بزنی هم تاثیر داره؟
Golbun
چهارشنبه 22 آبان 1392
Man too sen boloogham va pa ha va sine be paiinam kheily too in chand mahe por moo shode.chi kar konam?
الی
جمعه 17 آبان 1392
با سلام لطفا در مورد سنگ پا توضیح دهید
مها
سه شنبه 14 آبان 1392
سلام بنظرمن اپلاسیون و روغن بهتراز روشهای دیگه س
نسیم
شنبه 11 آبان 1392
سلام به همه عزیزان. بهترین روش از بین بردن موهای زائد استفاده از روغن مورچه روجا است . و طبق راهنمای آن استفاده کنید. واقعا موثر است.من قبلا از الکترولیز و لیزر استفاده کردم هیچکدام موثر نبوده فقط منجر به اتلاف وقت و صرف هزینه هنگفت شده بود. ضمنا مطمئن باشید که روغن روجای اصل خرید کنید.موفق باشید.
غزال ک
یکشنبه 5 آبان 1392
مو بدنه نگران نباشید هه هه هه
زهرا
شنبه 20 مهر 1392
ببخشید این روش سنگ پا چجوریه؟درموردش توضیح میدین؟
جمعه 19 مهر 1392
من 18 سالمه و موهای بدنم بدجور اعتماد به نفسمو گرفته لطفا کمکم کنید
نسترن
شنبه 6 مهر 1392
به نظر من بهترین راه برای از بین بردن موهای زیر شکم استفاده از کرم مو بر ویت هستش چون راههای دیگه موزدایی باعث تحریک غدد اون نواحی میشه که اصلا خوب نیست
افسانه
شنبه 30 شهریور 1392
خانمی که گفته بودن بعدازاصلاح ازویکس استفاده کنیم:آیاهمین ویکس های معمولی باشه؟وتاچه مدت روی بمونه؟
m.r
دوشنبه 25 شهریور 1392
پول کرم موبرکمه هفت هشتومنه ،من خر يدم خيلى حوصله ميخواد ده د يقه بايد منتظر باشى تا موهارو از بين برن!!!!!!!
جوجو
پنجشنبه 21 شهریور 1392
سلام خانم درباره سنگ پا بیشتر بگو . منظورت روی موی ساق پا ومچ وبالاتر لطفا بیشتر بگو . منتظرم ممنون.
جوجو
پنجشنبه 21 شهریور 1392
باسلام وتشکر از توضیحات پزشکی. مشکل من موهای زاید زیر بغل وموی دست و پاوبخش پایین بدن وواقعا خستم از این همه مو که هر چند وقت هی بخوای از موم یا اپیلاتور استفاده کنی واقعا هم وقت گیر هم دردناکه حالا هر روز دعا میکنم کی ما خانما از شر این موها واسه همیشه راحت میشم . پس تو رو خدا متخصصان یه کاری کنید
نسیم
دوشنبه 18 شهریور 1392
لیزر که واقعا بدرد نمیخوره اصلا هیچ فایده ای نداره.
فاطمه نوری
شنبه 16 شهریور 1392
ببخشید ایا کرم های موبر باعث سرطان خون یا پوستی نمی شود؟
o
جمعه 15 شهریور 1392
توروخدا یه روش معرفی کنید که کلا دیگه ریشه ش نابود شه
چهارشنبه 13 شهریور 1392
بهترین راه اینه که بهش فکر نکنین بابالارفتن سن خودش حل میشه
الهام
سه شنبه 5 شهریور 1392
من همه این کارها را انجام داده ام الکترولیز اپیلاسیون وحالا لیزر از همه بهتر است اما باید تا اخر عمرم انجام بدم