امروز : جمعه 31 شهریور 1396
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


201 بازدید

بیماری پوستی لوپوس و علائم آن را بیشتر بشناسید

دسته بندی : سلامت پوست کد مطلب : 1549

بیماری پوستی لوپوس و علائم آن را بیشتر بشناسید

بیماری لوپوس نوعی عارضه خودایمنی است که مشکلات جدی را برای سلول های ایمنی ایجاد کرده و سیستم عصبی را مورد هدف قرار می دهد.

محمدی پزشک متخصص با اشاره به بیماری لوپوس اظهار داشت: لوپوس یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم دفاعی بدن علیه سلول های سفید واکنش نشان می دهد و سبب آسیب مفاصل، پوست، کلیه و سیستم عصبی می شود.

بیماری پوستی لوپوس

وی بیان کرد: این بیماری در زنان جوان بیشتر خود را نشان می دهد و زنان 9 برابر مردان بیشتر در معرض خطر بروز این عارضه هستند. طبق آمارها، از هر 2 هزار و 500 نفر یک نفر به این بیماری دچار می شود.

محمدی ادامه داد: نور خورشید، استرس های روحی و عفونتهای ویروسی از عوامل خطرساز در بروز چنین بیماری است و اگر فردی سابقه ژنتیکی داشته باشد زودتر از دیگران به این عارضه دچار می شود.

وی عنوان کرد: درد و تورم مفاصل، قرمزی گونه ها و بینی، ریزش مو، زخم دهان، احساس خستگی، درد قفسه سینه، تب، بی اشتهایی سردرد و تشنج از جمله علائم این بیماری محسوب می شوند.

محمدی ادامه داد: در صورت بروز علائم بیماری لوپوس برای جلوگیری از درگیر شدن ارگانهای مهم بدن مانند کلیه، مغز، قلب و سیستم خونی باید سریعا به پزشک مراجعه کرد.

وی یادآور شد: نارسایی کلیه، تشنج و عوارض مغزی و همچنین نارسایی تنفسی از دیگر عوارض مهم این بیماری محسوب می شود و نور آفتاب برای این نوع بیماران به شدت ضرر دارد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

تاریخ انتشار : جمعه 13 اسفند 1395
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.