امروز : سه شنبه 26 تیر 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


515 بازدید

گوشت قورباغه، تازه ترین تجارت پرسود در ایران

دسته بندی : مطالب خواندنی و جالب کد مطلب : 2118

گوشت قورباغه، تازه ترین تجارت پرسود در ایران

هر کیلو گوشت قورباغه بین ۷ تا ۸ دلار می ارزد؛ چیزی حدود ۳۰۰ هزار ریال

رسانه ها در روزهای اخیر گزارش های مختلفی از گسترش پرورش قورباغه با هدف فروش آن به مشتری های غیرایرانی منتشر کرده اند و همه این گزارش ها 2 نکته مشترک دارد: پرسود بودن این تجارت و البته حرام بودن مصرف گوشت این حیوان برای مسلمانان.

قورباغه

همه مراجع هرگونه مصرف گوشت قورباغه را حرام اعلام کرده اند اما تعدادی از آنها پرورش این حیوان به قصد فروش به غیرمسلمانان را بدون مشکل می دانند، هرچند عده ای همین را هم جایز ندانسته اند.

10 سالی می شود سازمان دامپزشکی رسما اعلام کرده که با پرورش قورباغه مشکلی ندارد، اما مدت زیادی نیست که این تجارت در ایران رونق گرفته است. هرکیلو گوشت قورباغه 6 تا 7 دلار قیمت دارد و هر قورباغه پرورشی تقریباً بین 2 تا 3 کیلوگرم گوشت دارد.

به این ترتیب فروش و صادرات هر قورباغه می تواند به صورت میانگین بین 100 تا 120هزار تومان ارزش افزوده داشته باشد. بنابراین تعجب نکنید اگر همین روزها در خیابان تراکت های مشاوره پرورش قورباغه را دیدید! تجارت بدی هم نیست، فقط باید حوصله تحمل صدایش را داشته باشد.

صادرات گوشت قورباغه

بیزینس پرورش قورباغه از یک کشاورز ویتنامی شروع شد که با چند تخم قورباغه میلیاردر شد. او یک روز تصمیم می گیرد قورباغه پرورش دهد و با چند تخم قورباغه دست به کار می شود و در مدت نسبتا کوتاهی به سرمایه ای کلان دست پیدا می کند، به طوری که در ماه اول درآمدش 250 هزار دلار بوده است. قورباغه بیش از همه در کشورهای شرق آسیا پرورش داده می شود و به اروپا و آمریکا هم صادر می شود.

منبع : همشهری آنلاین

تاریخ انتشار : چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.