امروز : پنجشنبه 2 آذر 1396
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


4360 بازدید

ترجمه گریه های کوک و نوزاد

دسته بندی : دانستنی های نوزادان کد مطلب : 10

ترجمه گریه های کوک و نوزاد

ترجمه گریه های بچه

چند روز اول بعد از تولد ، احتمال زیاد تمام شبانه روز را می خوابد و خیلی به ندرت گریه می کند . ولی هنوز خیلی زود است که به این خاطر خوشحال شوید و با خودتان بگویید که فرند من خیلی ساکت و آرام است ! . گریه ی نوزاد اغلب چند هفته بعد از تولد شروع و در شش هفتگی به اوج می رسد.

وقتی کودکی که گریه می کند در تلاش است تا چیزی به شما بگویید ممکن است بخواهد گرسنگی یا پرخوری و شکم دردش را به شما اطلاع دهد و ممکن است بخواهد بگوید پوشکش خیس و از این بابت ناراحت است. یا بر او آن پوشک مرطوب و گرم را دوست می داشت و حالا که آن را تعویض کرده اند سردش شده است و عصبانی است! ممکن است خسته باشد و دوست دارد به تکان تکان دادن او را بخوابانید یا حوصله اش سر رفته است و انتظار دارد با چیزی او را سرگرم کنید شاید هم می خواهد بگوید از اینکه نمی تواند روی فرش بخزد و به همه چیز دست بزند عصبانی است که البته در این صورت او تمام شش هفت ماه آینده را به گریه می گذارند (اما احتمالاً خزیدن را زودتر شروع خواهد کرد) هنگامی که برای اولین بار نوزادتان را در آغوش می گیرید، تصوری از هیچ یک از این موارد ندارید.

وظیفه والدین چیست؟

گریه ی کودک موجب افزایش ضربان قلب، بالا رفتن فشار خون و عرق کردن کف دست های مادر و پدر می شود همچنین شنیدن صدای گریه ی نوزاد ممکن است موجب ترشح شیر شود.
وظیفه شما درک زبان گریه ی نوزادتان است، زیرا گریه نوعی زبان است با درک هر چه زودتر این زبان، فرصت بیشتری برای گوش دادن به قان و غون او دارید و زمان کمتری را به شنیدن جیغ و فریاد او خواهید گذراند. در این مرحله، آنچه نباید انجام دهید. آموزش صبر و حوصله به کودکتان است.

ترجمه گریه :

اگر چه هیچ کس تاکنون فرهنگ لغتی برای ترجمه ی گریه ی کودک تهیه نکرده است ، اما ریتم و زیر و بم گریه نوزادتان می تواند کلید جستجو برای یافتن مشکل باشد.

احساس خسته نوزاد : گریه ی زوزه مانند و به نوعی آهنگین، که ممکن است غیر عادی و گاهی همراه با مالش چشم ها و گونه ها باشد.

خواب دختر بچه نازدرد شدید ناگهانی کودک : جیغ و به دنبال آن یک سکوت طولانی و سپس یک جیغ دیگر (این حالت را بدون شک بعد از واکسیناسیون فرزندتان خواهید شنید ) . این نوع گریه و جیغ ممکن است به علت نفخ شکم، گیر کردن پای کودک در فاصله ی نرده های تخت یا فرو رفتن سنجاق پوشک در بدنش باشد.

احساس گرسنگی کودک : گریه های کوتاه و موزون و ریتم دار که ناامیدانه به نظر می رسند.

اجابت مزاج: بیشتر با یک گریه یا خرناس شروع می شود و اغلب حین خوردن صورت می گیرد.

احساس گرمای زیاد، یا تب داشتن : گریه ی ناله مانند.

عصبانیت یا استیصال : کودک ممکن است هنگام خارج کردن پستانک از دهانش، باز کردن پوشکش یا بدون هیچ دلیل موجهی فریاد های گوش خراشی سر دهد.

ملالت و بی حوصلگی : از غرولند شروع و به ضجه و زاری ختم می شود از جا برداشتن کودک بی حوصله موجب قطع فوری گریه اش می شود.

منبع : مجله اینترنتی لوپر

برچسب ها : ,
تاریخ انتشار : پنجشنبه 26 بهمن 1391
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.