امروز : شنبه 27 مرداد 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


507 بازدید

خودرو پراید باید به زودی به بایگانی تاریخ سپرده شود

دسته بندی : اخبار اقتصادی کد مطلب : 2943

رئیس کمیته صنعت کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مورد توقف تولید خودرو پراید توصیحاتی ارائه کرد و عنوان کرد پراید در کلاس استانداردهای جهانی نیست و باید هر چه زودتر از رده خارج شود.

ولی ملکی ، اظهار داشت: اطلاعی از جدیت مدیران سایپا برای از رده خارج کردن پراید ندارم اما این خودرو به دلیل ناتوانی از پاس کردن استانداردهای تولید خودرو و غیرایمن بودن باید به بایگانی تاریخ سپرده شود.

خط تولید پراید

ناظر مجلس در شورای رقابت با اشاره به تاثیر از رده خارج شدن پراید بر قدرت خرید طبقات محروم و کم درآمد گفت:شکی در محدود بودن توان مالی مردم نیست اما وقتی مشتریان این خودرو در بازار خودرویی کشور کمترین پول را بابت خرید یک ماشین غیرایمن با کیفیت پایین پرداخت می کنند، چاره ای جز قبول عواقب غیرقابل جبران آن ندارند. با خرید پراید نباید انتظار ایمنی و کیفیت خودروهای بالای 40 میلیون تومان را داشت.

وی جان مردم را ارزشمندتر از برخی نگرانی ها برای از دست رفتن قدرت خرید بخشی از جامعه به دلیل از رده خارج شدن پراید دانست و افزود:حجم کشته ها و زخمی های ناشی از تصادفات و ناشی از تردد پراید در معابر و خیابان ها و آزادراه های کشور نشان می دهد که «پراید» علاقه ای به جان مردم ندارد پس بهتر است خانواده های کم درآمد سختی نداشتن پراید را به حفظ جان خود و عزیزان شان ترجیح دهند.

رئیس کمیته صنعت کمیسیون صنایع مجلس آزادسازی رقابت خودروسازان برای تولید خودروهایی در کلاس پراید را شرط جایگزین شدن خودروهایی با قیمتی در محدوده قیمت پراید دانست و افزود: اگر دولتی ها و خصولتی ها اجازه رقابت واقعی را به خودروسازان دولتی و خصوصی بدهند قطعا خودروهایی در کلاس و قیمت پراید به بازار عرضه خواهد شد که از نظر ایمنی وضعیت به مراتب بهتری از پراید دارند.

ملکی به مشتریان پراید توصیه کرد:در سایه ضد و نقیض از رده خارج شدن پراید حتما به مراجع و منابع خبری مطمئن رجوع کنید تا شیادان و فرصت طلبان نتوانند از آب گل آلود ماهی بگیرند.

منبع : ایسنا

تاریخ انتشار : یکشنبه 26 شهریور 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.