امروز : پنجشنبه 31 خرداد 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


248 بازدید

به خاطر یک استند آپ خندوانه را به آتش نکشید

دسته بندی : سینما و تلویزیون کد مطلب : 2502

به خاطر یک استند آپ خندوانه را به آتش نکشید

مصطفی داننده- من هم با بسیاری از مردم موافق هستم که شوخی های سیده زینب موسوی یا همان «امپراطور کوزکو» معروف شبکه های اجتماعی مناسب و برنامه ای مانند خندوانه نبود. به ویژه شوخی با فامیل یکی از بازیکن های مشهور فوتبال. آنگونه که از تصاویر مشخص بود برخی از شوخی های او سانسور هم شده بود.

سیده زینب موسوی

شوخی های موسوی و دیگر شرکت کنندگان مسابقه خنداننده شو واکنش های زیادی را به همراه داشته است. برخی واکنش ها به شدت تند بوده است. حتی برخی خواستار تعطیلی این برنامه شده اند.

به طور مثال روزنامه کیهان می نویسد: «صحبت کردن درباره مسائل خصوصی و زناشویی، گفتن حرف های دو پهلو با معنای وقیحانه و این بار، رکیک گویی شوخی های به اسم استندآپ کمدی! ماجرایی که هدفش هر چه باشد، تأثیری جز قبح زدایی و ترویج بی حیایی نیست.»

همانطور که در ابتدا این نوشتار به آن اشاره کردم. شوخی های زینب موسوی خوشایند نبود اما این شوخی ها نباید کار را به جایی برساند که برنامه های تلویزیونی به سمت تعطیلی برود. به قول قدیمی ها نباید برای یک دستمال قیصریه ای را به آتش زد.

یکی از دلایلی که تلویزیون امروز ایران با بحران برنامه سازی جذاب روبرو است. همین معناست که مسئولان و اهالی فرهنگ و البته مردم با یک اشتباه و یک شوخی به گونه ای برخورد می کنند که برنامه تعطیل و سازنده آن برای همیشه از تلویزیون رفته است.

تصور کنید به خاطر این شوخی ها برنامه خندوانه تعطیل شد یا مسابقه خنداننده شو دیگر ادامه پیدا نکند. چه اتفاقی می افتد؟ تلویزیون بازهم به سوی ناجذاب بودن حرکت می کند. به خاطر یک اشتباه مگر می شود را از مردم گرفت؟

برنامه هایی که به خاطر استعداد شخصی مهران مدیری و رامبد جوان توانسته اند طرفداران زیادی در بین مردم پیدا کنند را نباید به همین سادگی و با کج سلیقگی به سمت تعطیلی ببریم.

مسابقه خنداننده شو باعث شد حدود سه میلیون رای به شرکت کنندگان این مسابقه آن هم در هفته اول داده شود. این یعنی مردم از این مسابقه استقبال کرده اند. این یعنی مردم از این مسابقه لذت می برند. پس بیایید کار نکنیم لذت های مردم به سمت تلخی برود.

جامعه ایران با مشکلات فراوانی روبرو است که همین خنده ها می تواند مُسکنی برای مشکلات مردم باشد. همین یک ساعت و نیم مسابقه باعث می شود برای لحظاتی مردم مشکلات خود را فراموش کنند و طنازی شرکت کنندگان بخندند.

در کنار این مسئله سال هاست کمدین های جدیدی وارد عرصه طنز ایران نشده اند. این مسابقه باعث می شود افرادی تازه با تفکری تازه وارد این صحنه شوند.

تلویزیون رقیب جدی به نام شبکه های ماهواره ای دارد. شبکه هایی که به راحتی توانسته اند گوی رقابت را از صداوسیما بربایند. امروز سریال های ترکی دل خانواده های ایرانی را ربوده است. در این وضعیت برخی با کج سلیقگی شرایطی را بوجود آورده اند که تلویزیون هر روز به سمت برنامه های ناجذاب حرکت می کند. سریال های ماه رمضان امسال به خوبی از این معنا دارد.

به جای اینکه با برنامه هایی مانند خندوانه قهری برخورد کنیم و آن را عامل بی حیایی بنامیم سعی کنیم آن ها را حمایت کنیم تا تعداد آن ها در برهوت برنامه سازی صداوسیما بیشتر شود

منبع : عصر ایران

تاریخ انتشار : پنجشنبه 8 تیر 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.