امروز : پنجشنبه 3 خرداد 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


6739 بازدید

جنجال های ماه عسل و توبیخ احسان علیخانی

دسته بندی : سینما و تلویزیون کد مطلب : 366

جنجال های برنامه ماه عسل 94 و توبیخ احسان علیخانی

برنامه ماه عسل احسان علیخانی

واکنش ها و انتقاداتی که برخی هایشان کاملا به جاست و می شود با منتقدانش همراه شد و به علیخانی خرده گرفت و بعضی هایش آنقدر عجیب و غریب و غیر تخصصی است که آدم دهانش از تعجب باز می ماند. در 14 شبی که از شروع ماه رمضان می گذرد، «ماه عسل» در پنج مورد با واکنش شدیدی روبه رو شده و در آخرین مورد سر قضیه دعوت از الهام عرب، شنیده می شود که حتی پای علیخانی به حراست صداوسیما هم کشیده شده.

شروع حملات

شروع حملات و واکنش ها از همان برنامه اول با دعوت از مردی که برای اثبات دوست داشتن همسر، خودش را پرت کرده بود شروع شد؛ سوژه ای عجیب و غیرحرفه ای آن هم در اولین شب ماه رمضان که هیچ جوره نمی شد از آن دفاع کرد. تا جایی که خود غلامرضا میرحسینی، مدیر شبکه سه هم به آن واکنش نشان داد و گفت:« متاسفانه در این برنامه ناهماهنگی هایی صورت گرفت و قرار نبود این موضوع نخستین برنامه «ماه عسل» باشد.»

جنجال عقیل

جنجال بعدی سر قضیه دعوت از پسربچه ای هشت ساله به اسم «عقیل» اتفاق افتاد. اینبار مسئله حتی به بیرون مرزها هم کشیده شد و شبکه های ماهواره ای هم به جمع منتقدان این مجری پیوستند. نظر منتقدان این بود که علیخانی با آن نگاه تحقیر آمیزش به عقیل و نشان دادن جوراب سوراخ و محبت های دروغینش قصد داشته به جای اینکه او را یک بزرگمرد کوچک معرفی کند از خودش قهرمان بسازد .

جنجال های برنامه ماه عسل


جنجال شوهر!

جنجال بعدی زمانی پیش آمد که علیخانی در یکی از برنامه ها، شماره دختر مورد علاقه مهمان برنامه را گرفت تا همانجا روی آنتن زنده از او خواستگاری کند. تلاش علیخانی برای تبدیل آن جو پر از اندوه و غصه به هیجان ناشی از بله گرفتن از آن دختر به جایی رسید که سر شوخی را با او باز کرد و گفت: «خانم بله رو بگو شوهر نیست به خدا» همین جمله طنزآمیز که البته به هیچ عنوان مناسب یک برنامه زنده نبود باعث شد تا اعتراض های دیگری شکل بگیرد. این بار مدافعان حقوق زنان بودند که به میدان آمدند و او را مجری ای غیرحرفه ای معرفی کردند. این جنجال و هیاهو حتی با واکنش مشاور امور زنان در صدا و سیما هم رو به رو شد. پروین سلیحی گفت:« متاسفانه گاهی در پخش برنامه های زنده اشکالاتی پیش می آید که برنامه ماه عسل مستثنی از آن نیست. خود من به عنوان یک زن از بیان این مطلب در بسیار ناراحت شدم و این موضوع حتما جای نقد دارد. البته این گفته ها ناشی از استنباط شخصی مجری ماه عسل بوده است و نباید این حرف را در شبکه تلویزیونی مطرح می کرد....»


رفتار غیر اخلاقی با مهمان ماه عسل

آخرین حواشی و جنجال ها با دعوت از خانمی به نام الهام عرب به عنوان «پُزر» مراسم های عروسی شکل گرفت. علیخانی بعد از مواجهه با انواع و اقسام اعتراض ها نسبت به فضای غمگین برنامه اش، تصمیم گرفت روی سوژه جدید و غیرحزن انگیزی دست بگذارد. این خانم را به همراه صاحبان چند شغل عجیب دیگر دعوت کرد تا روی صندلی مهمانان «ماه عسل» بنشینند و راجع به شغل های دور از ذهن شان حرف بزنند. هنوز برنامه تمام نشده بود که تصاویری از این خانم به عنوان مدل در صفحات مجازی دست به دست می چرخید! انتشار عکسهای الهام عرب که طبق گواه این عکسها، غیر از پُزر بودن، مدل یکی از آرایشگاه های تهران هم هست باعث شد تا انتقادها به جاهای باریک بکشد. این بار علیخانی متهم به این شد که مهمانی بی اخلاق را به برنامه اش آورده و صدا و سیما هر طور شده باید جلوی او را بگیرد.

الهام عرب در برنامه ماه عسل

آخرین حواشی و جنجال ها با دعوت از خانمی به نام الهام عرب به عنوان «پُزر» مراسم های عروسی شکل گرفت. اگر تمام انتقادهای قبلی را به حق بدانیم و علیخانی را در تک تک آنها متهم فرض کنیم، اینبار باید گفت اتهام ها یک مقدار بیش از حد غلو شده و دور از ذهن است

اگر تمام انتقادهای بالا را به حق بدانیم و علیخانی را در تک تک آنها متهم فرض کنیم، اینبار باید گفت اتهام ها یک مقدار بیش از حد غلو شده و دور از ذهن است. اگر تا قبل از برنامه نام الهام عرب را در موتور جستجوی گوگل وارد می کردید امکان نداشت به تصویری غیر اخلاقی از او برسید. این مدل در صفحه اینستاگرامش چند از خودش منتشر کرده و طبیعتا هیچ وقت هم فکر نمی کرده کسی اینچنین به حریم خصوصی اش وارد شود و عکسهایش را انتشار دهد. اینکه از سر کنجکاوی زیاد به صفحه شخصی یک نفر سر بکشیم و عکسهایش را منتشر کنیم و بعد تقصیر را گردن برنامه «ماه عسل» بیندازیم که چرا او را دعوت کرده، واقعا عجیب است.

توبیخ احسان علیخانی :

در پی حاشیه های پیش آمده برای دو برنامه «ماه عسل»، علی اصغر پورمحمدی - معاون سیما - در نامه ای به شبکه سه تذکر داد و خواستار توبیخ عوامل انتخاب میهمان های دو برنامه یادشده شد.

در متن نامه پورمحمدی به مدیر شبکه سه که عنوان «توبیخ ماه عسل، تذکر به شبکه سه» در بالای آن درج شده، آمده است:

«جناب آقای سیدغلامرضا میرحسینی

مدیر محترم شبکه سه سیما

با سلام و آرزوی موفقیت

برنامه ماه عسل از برنامه های معنوی ، تاثیرگذار و پرمخاطب رسانه ملی در ماه مبارک رمضان محسوب می شود که دست اندرکاران آن توانسته اند با تلاش چندساله اوقات خوبی را برای مردم عزیز ایران بخصوص روزه داران مومن فراهم کنند. اما امسال علی رغم جدیت جنابعالی و گروه برنامه ساز برای افزایش کیفیت و محتوای این برنامه و توجه ویژه به انتخاب بهتر سوژه ها و میهمانان مناسب که نسبت به سال های گذشته از جذابیت و تاثیر بیش تری برخوردارند، متاسفانه دو برنامه و دو انتخاب غلط در ماه عسل امسال از و شهد این زحمات کاسته است و موضوعات و مفاهیمی مطرح شده است که نه در ماه عسل که در هیچ یک از برنامه های دیگر سیما نیز جایی ندارند.

از آن جا که تکرار این گونه اشتباهات قابل اغماض نیست ، با تذکر به جنابعالی، لازم است ضمن توبیخ عوامل آن انتخاب غلط، به نظارت موثر بر تصحیح ، ارتقا و ادامه مسیر خوش سابقه این برنامه اهتمام کنید.»

منبع : سیمرغ

تاریخ انتشار : جمعه 12 تیر 1394
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.
لیلا
یکشنبه 8 شهریور 1394
سلام چرا دوست دارید از دیگران نادیده بگذرید اصلا مهناز خانم شما از کجا با این صراحت میگید اقای علیخانی چنین انسانی هستند من بسیاری از اجراهای ایشونو دیدم وواقعا لذت میبرم حسادت نداره عزیزم اجازه میدن تو بیا برو مجری باش
مهناز
دوشنبه 5 مرداد 1394
واقعا احسان علیخانی آدم مزحرفی است و هیچ آداب و اصول مجری گری را نمی داند متاسفم که این چنین افرادی مجری هستند
زهرا
شنبه 3 مرداد 1394
قبل از اجرای برنامه صحبت های مجری برنامه کنترل و نظارت ندارد که به مجری برنامه خرده میگیرند باید از افرادی که برنامه ریزی کردن و به مجری کار را توضیح دادان که چگونه اجرا کند توبیخ شوند.
لیلا
شنبه 27 تیر 1394
اقای علیخانی اصلا ناراحت نباش ادم بیکار زیادن ک جز اسمون ریسمون بافتن کاری ندارن مردم بیکارن والا نون دارن بخورن کار ندارن بکنن حرف مفت بهشون اومد کرده همشون فدای انسانیتت
س
شنبه 20 تیر 1394
باسلام، هر برنامه ای حتی برنامه زنده قبل از اجرا می بایست توسط ممیزان بررسی سپس اجرا گردد مدیران عزیز ابتدا موضوعات را ممیزی کنید چون علیخانی در برنامه های قبلی موفق بوده نباید تصور کرد همیشه این بهمراه است آدمیزاد اشتباه دارد کوتاهی در کنترل ورودی است نه خروجی علیخانی تهیه کننده و کارگردان هم باشد یک اجراکننده است شما باید قبلآ موضوعات را پرس و جو کنید هر چیزی را نباید اجازه پخش داد