امروز : دوشنبه 29 آبان 1396
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


1547 بازدید

حاشیه و جنجال های برکناری علی دایی از پرسپولیس

دسته بندی : اخبار ورزشی کد مطلب : 238

حاشیه های برکناری علی دایی از سرمربی گری تیم فوتبال پرسپولیس

برکناری علی دایی از مربی گری پرسپولیس

نوزدهم شهریور را باید در تاریخ باشگاه پرسپولیس و حتی ایران ثبت کرد، روزی که به ناگاه همه چیز به هم ریخت. دایی برکنار شد، رحیمی هم رفت تا درخشان و منتقی به ترتیب با عنوان سرمربی و سرپرست جدید باشگاه منصوب شوند. بد نیست نگاهی به یکی از عجیب ترین و تاریخی ترین روزهای تاریخ باشگاه پرسپولیس بیندازیم،

پس از برکناری علی دایی از سرمربی گری تیم پرسپولیس حاشیه های زیادی به وجود آمده است که در ادامه به چند مورد آنها اشاره می کنیم :

جمله جنجالی در اینستاگرام علی کریمی

در شرایطی که مهمترین موضوع کشور تغییر و تحولات در پرسپولیس است ، اینستاگرام علی کریمی با یک سوژه بکر دیگر، به روز شد تا محل بحث و جدل شود.

"خیلی سخته برای کسی که آتیش گرفته توضیح بدهی که نباید بدود! "

اظهارات مدیر عامل پیشین پرسپولیس در برنامه نود 93/6/24 :

با روشی که آقایان دنبال کردند تا علی دایی برداشته شود، موافق نبودم. عزل دایی، بوی انتقام می داد. من بارها با خود دایی صحبت کردم که وی گفت، اگر مرا نمی خواهید من از پرسپولیس می روم. دایی حتی این را در هیات مدیره که یکبار در جلسه آن شرکت کرده بود، گفت. اینها چه برخوردهایی است که با ما می کنید؟

رحیمی در تشریح بیشتر ماجرا قبل از برکناری خود و علی دایی گفت: قرار بود قبل از بازی با تراکتورسازی، به بازیکنان پول داده شود. بر همین اساس چک روز شنبه به باشگاه داده شد. خادم از ما خواست وقتی به ازبکستان می رود، کاری به اسپانسر نداشته باشیم تا از سفر برگردد. ولی در هفته ای که قرار نبود اتفاقی رخ بدهد، یکهو همه چیز عوض شد.

مدیرعامل پیشین پرسپولیس افزود: سه شنبه در باشگاه جلسه اضطراری تشکیل دادند. من جایی بودم و ساعت یک زنگ زدند که به جلسه بروم. می توانستم به جلسه بروم ولی احساس کردم توطئه در کار است. دلیلی نداشت که به هیات مدیره بروم. دلم نمی خواست؛ لازم نبود.

رحیمی در ادامه گفت: روز بعد (چهارشنبه هفته پیش) سیاسی (رئیس هیات مدیره باشگاه) با من تماس گرفت که باید مرا ببیند. من باز هم به باشگاه نرفتم. در نهایت ساعت 10 صبح بود که رفتم و بحث ما شروع شد. سیاسی گفت ما روز سه شنبه تصمیم گرفتیم دایی برکنار شود و اگر شما هم تصمیم ما را اجرا نکنی، برکنار می شوی. موضع من مشخص بود. چون به صورت دستوری، زیر بار حرف زور نمی روم.

وی تصریح کرد: من به سیاسی پیشنهاد دادم که به خود دایی زنگ بزنید به باشگاه بیاید تا همینجا صحبت کنیم و صریح بگویید که می خواهید او را برکنار کنید. به سیاسی گفته بودم کار شما تبعات دارد. سیاسی به یک اتاق دیگر رفت و با تلفنش صحبت کرد. وقتی برگشت گفت دایی باید برکنار شود و اجازه ندهید دایی استعفا بدهد. سیاسی گفت اگر پرسپولیس این هفته برابر نفت مسجد سلیمان پیروز شود، دیگر نمی شود کاری کرد.

مدیرعامل پیشین پرسپولیس با تاکید بر اینکه عزل دایی بوی انتقام می دهد و نمی توانست در آن صداقت باشد، گفت: هیات مدیره می تواند سرمربی را برکنار کند ولی خود هیات مدیره اعتقاد ندارد که دایی باید برود. سیاسی گفت ما با شما و علی دایی تیم را هدایت می کنیم و کاری به کسی نداریم.

تهدید به عزل رحیمی
مهدی خواجه وند اعلام کرد بود رحیمی اگر مدافع دایی باشد خود او هم اخراج خواهد شد. او بعد از جلسه هیات مدیره گفت: هیأت مدیره تصمیم به برکناری دایی گرفت و تا این لحظه علیرضا رحیمی مدیرعامل باشگاه است البته او اگر مصوبه هیأت مدیره را اجرا نکند از سمتش عزل خواهد شد. وی در مورد اینکه سیاسی تصمیم برکنار کردن دایی را گرفت یا هیأت مدیره گفت: این تصمیم هیأت مدیره بود نه تصمیم شخص. خواجه وند در مورد اینکه سیاسی به رحیمی گفته خودت را برکنار می کنیم اگر دایی را اخراج نکنی گفت: اینگونه نبود من به رحیمی گفتم اگر مصوبه اجرا نشود از سمتش عزل می شود.وی در مورد سرمربی پرسپولیس گفت: حمید درخشان در حال حاضر تیم را تحویل می گیرد تا قراردادش امضا شود.

کنایه استقلالی ها به علی دایی و طرفدارانش :

به گزارش جام نیوز، استقلالی ها از این که علی دایی سرمربی پرسپولیس بود راضی به نظر می رسیدند. در عرض 7 هفته استقلال 10 امتیاز از پرسپولیس جلو افتاده بود (تا قبل از بازی های پنج شنبه و جمعه گذشته) و این بهترین حالت ممکن برای قلعه نویی و هواداران استقلال بود.

به همین خاطر بعضی از استقلالی ها در فضای مجازی و با کنایه پیام می دادند که خدا کند دایی بماند و در دربی هم روی نیمکت پرسپولیس بنشیند.

دایی در دربی های پارسال 2 بار با قلعه نویی صفر- صفر مساوی کرد اما قبلا 2 بار به پرویز مظلومی باخته بود. مظلومی 4 بار پرسپولیس را برد که 2 بار دایی سرمربی بود و 2 بار هم استیلی اما یک بار 3-2 به پرسپولیس 10 نفره دنیزلی باخت.

جنجال سیاسی علی دایی

واکنش وزیر ورزش به برکناری دایی چه بود؟

رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس از واکنش محمود گودرزی وزیر ورزش به برکناری علی دایی پرده برداشت.

به گزارش جام جم ، در حالی که هفته گذشته و بعد از برکناری علی دایی از پرسپولیس علیرضا رحیمی مدیرعامل وقت پرسپولیس برکناری دایی را دستور وزیر ورزش خوانده بود، حالا حمیدرضا سیاسی از واکنش گودرزی در قبال این تصمیم هیات مدیره پرسپولیس پرده برداشت.

او در گفت و گویی که با مهر داشته گفته: وزیر که اصلا نظر خاصی نه مثبت و نه منفی نسبت به سرمربی پرسپولیس نداشت. این جزو وظایف هیات مدیره است که سرمربی تیم را تغییر دهد.

ولی وزیر از نحوه برکناری علی دایی خیلی گلایه داشت. وی تاکید داشت با اسطوره فوتبال ایران آنطور که شایسته بوده است، برخورد نشده که البته ما هم توضیحاتمان را دادیم. من از طریق خادم متوجه شدم وزیر از نحوه برکناری بسیار بسیار ناراحت است. ما هم توضیح دادیم که به عنوان هیات مدیره نقشی در اجرای حکم نداشتیم.

واکنش جالب علی پروین به نوع برکناری علی دایی

سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس که این روزها سکوت کرده، همچنان نمی خواهد در مورد وضعیت این تیم و تغییرات صورت گرفته در کادر فنی صحبت کند. وی تنها می گوید بازی ها را می بیند و حرص می خورد.

شرایط پرسپولیس به گونه ای است که پرسش های فراوانی را در ذهن ایجاد می کند، سوالاتی که پاسخ آن را شاید تنها پیشکسوتان و بزرگان همان تیم باید بدهند. تغییرات مدیریتی و مربیگری اخیر های فراوانی ایجاد کرده و هیچکس نمی داند کار به کجا می رسد.

علی پروین شاید بهترین کسی باشد که پاسخ بسیاری از پرسش ها را دارد، سوالاتی مانند حرکت اخیر مدیران پرسپولیس در مورد تغییرات، درست بود؟ آیا تصور می کنید حمید درخشان موفق می شود؟ اشکال این تیم را درکدام پست ها می بینید؟

پروین را مقابل همین پرسش ها قرار می دهیم اما سکوت می کند و می گوید : «هیچ جوابی به پرسش های شما نخواهم داد! اصلا نمی خواهم فعلا مصاحبه کنم؛ تنها بازی ها را می بینم و مانند همه هواداران پرسپولیس حرص می خورم.»

وی اضافه کرد : «الان اگر من حرفی بزنم دوباره یک نفر دیگر با سن و سال و تجربه کمتر می خواهد جواب من را بدهد و این نه برای پرسپولیس خوب است و نه برای من .فعلا هیچ حرفی ندارم جز اظهار نگرانی برای این تیم.» (منبع : جام جم)

پیغام علی دایی برای سیاسی :

علی دایی از سرمربیگری پرسپولیس بركنار شد. حالا این وسط فقط تكلیف قرارداد میلیاردی او با این باشگاه نا معلوم مانده است.شنیده شده كه اخیرا نماینده این مربی با حضور در باشگاه درباره حق و حقوق این مربی گفتگویی با رییس هیات مدیره پرسپولیس انجام داده است.

در شرایطی كه مدیران باشگاه در نظر دارند با مذاكره با دایی درباره مابقی مطالبات و پول قرارداد سال آینده از این مربی تخفیف بگیرند، سرمربی سابق سرخپوشان به مدیران باشگاه پیغام فرستاده كه تا قران آخر پولش را باید پرداخت كنند و گرنه رسما به فیفا از باشگاه شكایت خواهد كرد و اسناد و مدارك خود را درباره پشت پرده باشگاه در رسانه ها منتشر خواهد كرد.

حمید درخشان سرمربی پرسپولیس

واکنش سایت فیفا به اخراج علی دایی :

سایت فیفا درباره برکناری علی دایی از نیمکت مربی گری پرسپولیس نوشت: "علی دایی اسطوره فوتبال ایران پس از شروعی ضعیف در رقابت های این فصل لیگ ایران از سمت مربی گری این تیم برکنار شد. "

منبع : جام جم آنلاین

تاریخ انتشار : پنجشنبه 27 شهریور 1393
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.