امروز : جمعه 7 اردیبهشت 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


296 بازدید

حمله سایبری گسترده هکرها به 74 کشور جهان

دسته بندی : کامپیوتر و اینترنت کد مطلب : 2135

حمله سایبری گسترده هکرها به 74 کشور جهان

حمله هکرها به 74 کشور جهان با کمک بدافزار آژانس امنیت ملی آمریکا

شبکه تلویزیونی فاکس نیوز از حمله سایبری گسترده هکرها به هفتاد و چهار کشور جهان از جمله کشورهایی در اروپا و آسیا داد.

بر این اساس، یک بدافزار قدرتمند که گفته می شود ساخت آژانس امنیت ملی آمریکاست، کل بیمارستان ها و شبکه بهداشت و انگلیس و همچنین مجموعه عظیمی از شرکتها در دهها کشور دیگر از جمله اسپانیا را هدف حمله سایبری خود قرار داده است.

حمله هکرها

این حمله سایبری مشکلات عظیمی را در شبکه بیمارستانی و درمانی انگلیس بوجود آورده و باعث لغو بسیاری از نوبت دهی های صورت گرفته در مراکز درمانی این کشور شده است.

"ترزا می" نخست وزیر انگلیس با انتشار بیانیه ای اعلام کرد هدف از این حمله سایبری، صرفا شبکه بهداشت و درمان انگلیس نبوده بلکه حمله ای بین المللی به چند کشور و چندین سازمان جهانی بوده است.

مقامات اسپانیا و روسیه نیز روز جمعه اعلام کردند شمار زیادی از شرکت های آنها قربانی یک حمله سایبری گسترده شده اند.

یک ویروس پرقدرت وارد رایانه های بسیاری از شرکت های اسپانیایی شده و تا زمانی که مبلغ باج خواسته شده پرداخت نشود، سامانه ها را مسدود نگه می دارد.

فاکس نیوز گزارش داد بدافزار مذکور از آژانس امنیت ملی آمریکا ربوده شده و تاکنون رایانه های 74 کشور جهان را آلوده کرده است.

طبق اعلام کارشناسان امنیت سایبری، این بدافزار از نوع "باج افزار" بوده و پس از سلب دسترسی کاربر به رایانه خود، اطلاعات آن را هک کرده و در ازای برقرار کردن مجدد دسترسی کاربر به رایانه یا پس دادن اطلاعات از او باج خواهی می کند.

شرکت امنیتی کسپرسکی اعلام کرد طی 24 ساعت گذشته 45 هزار حمله سایبری را از سوی بدافزار مذکور در این 74 کشور رصد کرده است. مبلغ باج درخواستی این بدافزار نیز بین 300 تا 600 دلار اعلام شده است.

یکی از اپراتورهای اصلی همراه در روسیه، هدف حمله سایبری قرار گرفت. سخنگوی «مگافون» گفت حملات امروز، رایانه های دفاتر این شرکت در سراسر روسیه را فلج کرد.

شرکت راه آهن دولتی آلمان اعلام کرد سامانه های این شرکت روز جمعه، به دنبال حمله سایبری بی سابقه به هزاران رایانه در سراسر جهان، به یک بدافزار آلوده شدند. روزنامه بیلد در شماره امروز نوشت بررسی ها نشان می دهد تابلوهای ویژه اطلاعات مسافران در ایستگاه های قطار در نقاط مختلف آلمان با یک بدافزار موسوم به «واناکریپت» هدف حمله سایبری قرار گرفتند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

تاریخ انتشار : شنبه 23 اردیبهشت 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.