امروز : دوشنبه 29 آبان 1396
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


1133 بازدید

حکم دوبار اعدام برای قاتل ستایش قریشی

دسته بندی : اخبار حوادث کد مطلب : 418

حکم دو بار اعدام برای قاتل ستایش قریشی

قاتل ستایش قریشی

ستایش قریشی، ۶ ساله و از مهاجران افغانستانی در ایران و ساکن شهرستان ورامین روز یکشنبه ۲۱ فروردین، هنگامی که به بیرون از خانه رفته بود، گم می شود. خانواده او، پس از جست وجوی محلی، با انتشار آگهی، مفقود شدن دخترشان را به اطلاع عموم رسانده و همزمان، از نیروی انتظامی درخواست کمک می کنند. پس از یک روز جست وجو، جسد ستایش در خانه یکی از همسایگان کشف می شود. متعاقبا اعلام شد که پسر ۱۷ ساله همسایه دختربچه را ربوده و پس از تعرض، او را به قتل رسانده و سعی کرده جسد مقتول را با اسید بسوزاند. انتشار این جنایت، واکنش گسترده ای را در رسانه های جمعی و شبکه های اجتماعی برانگیخت.

به گزارش مجله اینترنتی لوپر: عسگر قاسمی آقباش، یکی از وکلای متهم این پرونده درباره حکم دادگاه کیفری استان تهران گفت: «قاتل به قصاص نفس در خصوص اتهام قتل عمد قاتل ستایش قریشی به اتهام قتل به قصاص نفس و به اتهام تجاوز به دو بار اعدام محکوم شد.

آقای قاسمی آقباش با اشاره به حکم دادگاه کیفری استان تهران اعلام کرد:« دادگاه همچنین متهم را به پرداخت دیه و ارش البکاره (از بین بردن پرده بکارت مقتول) و جنایت بر میت محکوم کرده است.»

پرونده جنایت بسیار دردناکی قتل دختر افغانی به شدت افکار عمومی کشور را تحت تاثیر قرار داد، پس از بررسی های صورت گرفته، به صدور حکم دوبار اعدام برای قاتل رسید؛ حکمی که پدر مقتول آن را مرهمی بر زخم های عمیقش می خواند و امیدوار است به حفظ آرامش کودکانه فرزندانمان منجر شود.

ستایش قریشی

قاسمی آقباش در ادامه یادآو می شود که این حکم قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است. یعنی قطعیت ندارد، هرچند به گفته مجتبی فرحبخش، وکیل مدافع متهم، قاضی پرونده زمانی حکم را صادر می کند که تحقیقات را قانع کننده بداند و در غیر اینصورت دستورات دیگری صادر خواهد کرد.

منبع : مجله اینترنتی لوپر

تاریخ انتشار : یکشنبه 4 مهر 1395
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.