امروز : پنجشنبه 3 خرداد 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


389 بازدید

خانم ها چگونه موهایی بلند و زیباتری داشته باشند

دسته بندی : سلامت مو کد مطلب : 927

خانم ها چگونه موهایی بلند و زیبا داشته باشند

مو بلند و خوشگل

همه دختران و خانمهای جوان آرزوی داشتن موهایی بلند و زیبا را درسر می پرورانند. داشتن موهایی سالم و براق یک خانم را دو چندان می کند .برای داشتن مویی بلند باید صبر وحوصله زیادی داشت زیرا همانطور که میدانید مو سالانه 6 اینچ رشد میکند. پس صبور باشید و به نکاتی که در این مقاله ذکر شده دقت نمایید، تا موهایی سالم و بلند و زیبا داشته باشید، زیرا داشتن موهایی بلند اما شکننده و وزدار برای هیچ کس خوشایند نمی باشد.

طبق توصیه پزشکان متخصص در این زمینه در هفته 2 بار بیشتر از مواد شوینده استفاده نکنید. در هر بار دوش گرفتن لزومی به استفاده از شامپو نیست. زیرا شستشوی زیاد چربی سر را ازبین میبرد ، ودر نتیجه شما موهایی خشک و بی حالت خواهید داشت.

از نرم کننده ها و ماسک های داخل حمام و یا بیرون حمام برای ساقه مو استفاده کنید.و حتی میتوانید جایگزین این مواد شیمیایی از مواد طبیعی مانند روغن زیتون وسیاه دانه و روغن بادام استفاده نمایید.

همچنین استفاده از محصولات مناسب مخصوص بافت موها توصیه همه پزشکان میباشد. بر حسب خشک یا چرب بودن موها میتوانید این محصولات را تهیه نمایید.

حتی الامکان هر دو ماه یکبار نوک موها را کمی کوتاه کنید، تا بافتهای مرده ساقه مو از بین بروند و زیبایی مو را تحت الشعاع قرار ندهند.

از شانه های پهن و یا برسهای گرد بزرگ برای شانه کردن موهای بلند استفاده کنید.هیچگاه موهای خیس ونمدار را شانه نزنید،زیرا باعث آسیب رساندن به ساقه مو وضعیف شدن ریشه ها ودر نتیجه ریزش مو میشود.یک بار شانه کردن موها در شبانه روز کافی میباشد وتکرار بیشتر این کار باعث آسیب رساندن به کوتیکول موها میشود،و دیگر موهایی لطیف و براق نخواهید داشت. اگر موهایتان گره خورده سعی در شانه کردن آن نداشته باشید، ابتدا با روغن، ساقه مورا ماساژدهید سپس به آرامی شانه بزنید.

برای اینکه شبها هنگام موهای بلندتان گره نخورد آنها را شل ببافید، طوری که هیچ کشیدگی در موها احساس نکنید.

تا آنجاکه میتوانید ازحرارت دادن موها بپرهیزید ،واز وسایلی مانند سشوار و بابلیس واتوی مو کمتر استفاده نمایید. زیرا این وسایل باعث خشک شدن ساقه مو می شود و شادابی موها رابه مرور زمان کم می کند.

رنگ کردن موها و دکلره و استفاده زیاد از سشوار و ... باعث خشکی ساقه مو ودر نتیجه ایجاد موخوره میشود .برای جلوگیری از عارضه موخوره ساقه موها را چرب کنید واگر دچار موخوره شدید ،قسمتهای پایین ساقه مو که شاخه شاخه شده اند را کوتاه کنید .

برای اینکه شبها هنگام خواب موهای بلندتان گره نخورد آنها را شل ببافید ،طوری که هیچ کشیدگی در موها احساس نکنید.

چگونه مو بلند و زیبا داشته باشیم

برای شستشوی موها کمی دقت و حوصله به خرج دهید. شامپو را به کف سر بمالید وبا همان کف ،ساقه موها را هم کمی مالش دهید.از چنگ زدن به ساقه موها خودداری کنید .برای خشک کردن ،آب موها را با حوله به آرامی بگیرید ،واجازه دهید موها به طور طبیعی خشک شوند.

هر چند ماه یکبار موهایتان را ویتامینه کنید. و اگر هزینه های آرایشگاه برای شما سنگین است به راحتی میتوانید اینکاررا در منزل انجام دهید .کافی است مواد ویتامینه را از مغازه ها تهیه کنید وآن را به کف سر بمالید و بعداز 20 دقیقه شستشو نمایید.

برای جلوگیری از موخوره و شکنندگی ساقه موها آن ها رابا کش درپشت سر به صورت دم اسبی جمع نکنید واز گیره یا کلیپس برای جمع کردن موها استفاده کنید.

اگر کف سرتان شوره دارد حتما برای اقدام کنید.

از حاوی پروتئین وزینک و ویتامینهای گروه Bدر برنامه غذایی خود استفاده کنید. انواع مغزها و ماهی حاوی این اینگونه مواد میباشند ،ومصرف آنها برق خاصی را به موهای شما میبخشد، و از ریزش موهای شما جلوگیری میکند.

ورزش را بطور مرتب در برنامه روزانه خود قرار دهید. زیرا باعث اکسیژن رسانی بیشتری به کف سر میشود.

توصیه میشود هرشب قبل از خواب کف سر را با نوک انگشتان به آرامی ماساژ دهید ،اینکار باعث افزایش جریان خون درسر میشود.

منبع : تبیان

برچسب ها :
تاریخ انتشار : پنجشنبه 18 آذر 1395
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.