امروز : چهارشنبه 24 مرداد 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


294 بازدید

خطر مصرف مواد قندی بر بهداشت روانی مردان

دسته بندی : روانشناسی کد مطلب : 2792

خطر مصرف مواد قندی بر بهداشت روانی مردان

آزمایش ها نشان می دهد مصرف زیاد نوشیدنی ها و خوراکی های حاوی مواد قندی به بهداشت روانی مردان آسیب می زند.

مطالعات تازه حاکیست مصرف مقدار زیادی مواد قندی نه تنها سلامت دندان ها را به خطر انداخته و افزایش وزن را به دنبال دارد بلکه ممکن است خطر بلند مدتِ ابتلا به اختلال های روانی را در مردان افزایش دهد.

مواد قندی

پزشکان دریافتند مردانی که روزانه بیش از ۶۷ گرم خوراکی و نوشیدنی حاوی مواد قندی مصرف کنند در مقایسه با مردانی که کمتر خوردنی های شیرین می خورند بیشتر احتمال دارد دچار اضطراب، افسردگی و دیگر اختلال های روانی پس از پنج سال شوند.

در این بررسی پزشکان انگلیسی به دنبال آن بودند تا متوجه شوند آیا مصرف مواد قندی می تواند بر ابتلا به اختلالات روان تاثیر بگذارد.

پزشکان به مطالعه روی ۱۰ هزار و ۳۰۸ فرد ۳۵ تا ۵۵ سال در فاز نخست تحقیقشان پرداختند. در مدت ۲۲ سال شرکت کنندگان در چهار بازه زمانی به پرسش هایی در مورد خوراکی های مصرفی پاسخ دادند. پزشکان از این اطلاعات برای محاسبه مصرف روزانه مواد قندی شرکت کنندگان استفاده کردند.

کیک و شکلات و شیرینی

به گزارش مدیکال نیوز تودی، به گفته پزشکان انگلیسی مردانی که بالاترین میزان مصرف مواد قندی را داشتند ۲۳ درصد بیشتر احتمال دارد بعد از مدت پنج سال به اختلال های روانی شایع مبتلا شوند.

همچنین این مطالعه نشان داد زنان و مردانی که دچار اختلالات خلقی هستند در صورت مصرف زیاد مواد شیرین بیشتر با خطر ابتلا به افسردگی در این دوره پنج ساله مواجه بوده اند.

بر اساس این یافته ها، متخصصان تاکید دارند که پرهیز از مصرف شیرینجات و مواد قندی در بهبود خلق و خو و بهداشت روانی نقش موثر دارد.

منبع : ایسنا

تاریخ انتشار : دوشنبه 16 مرداد 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.