امروز : شنبه 27 مرداد 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


305 بازدید

دستگیری قاتل سریالی ۷ زن در گیلان به سبک خفاش شب

دسته بندی : اخبار حوادث کد مطلب : 1956

دستگیری قاتل سریالی ۷ زن در گیلان به سبک خفاش شب

معمای ناپدید شدن زنان در رشت با دستگیری قاتل سریالی فاش شد.

مرد جنایتکار که مدعی است پس از جدایی همسر اولش از زنان کینه به دل گرفته، در نقش مسافرکش طعمه هایش را شناسایی و پس از قتل و سرقت طلاهایشان، اجساد آنها را مثله می کرد. این مرد تا کنون به قتل 7 زن اعتراف کرده اما او نقشه هایش را چگونه عملی می کرد؟

خفاش شب

از سال گذشته و به دنبال ناپدید شدن مرموز 4 زن در رشت و روستاهای اطراف، تحقیقات پلیس برای کشف راز این پرونده آغاز شد. زنان ناپدید شده همه افرادی جوان یا میانسال بودند که به گفته خانواده هایشان همیشه طلای زیادی همراه خود داشتند و این احتمال وجود داشت که قربانی دزدان شده باشند.

کارآگاهان که حدس می زدند بین ناپدیدشدن این 4 چهار زن ارتباطی وجود دارد و شاید آنها قربانی یک قاتل سریالی شده باشند، بررسی های خود را ادامه دادند و دریافتند که برخی از این زنان مطلقه یا در شرف بودند و یکی از آنها از مدتی قبل با مردی حدودا 40 ساله در ارتباط بوده است. این مرد تحت تعقیب قرار گرفت اما هیچ ردی و سرنخی از او در دست نبود.

وقتی مشخص شد که مرد جوان با یکی دیگر از زنان ناپدید شده نیز در تماس بوده است، کارآگاهان مطمئن شدند که وی از سرنوشت زنان ناپدید شده دارد و جست وجو برای دستگیری او وارد مرحله ای تازه شد. تحقیقات پلیس برای به دام انداختن مرد جوان حدود 4 ماه طول کشید و هربار که مأموران محل زندگی وی را شناسایی می کردند، او آنجا را ترک کرده بود.

بررسی ها نشان می داد این مرد متاهل و پدر یک 4 ساله است و هربار با اجاره خانه ای، مدتی در آنجا می ماند و بعد محل زندگی اش را تغییر می دهد. همه اینها نشان می داد که متهم تحت تعقیب راز بزرگی در سینه دارد و کارآگاهان که سایه به سایه در تعقیب او بودند در نهایت هفته گذشته موفق شدند آخرین مخفیگاه او را شناسایی و وی را در یک عملیات ضربتی دستگیر کنند.

اعتراف به قتل 4 زن

مرد 40 ساله به اداره آگاهی منتقل شد و تحت بازجویی قرار گرفت. او در ابتدا هرگونه ارتباط با زنان ناپدید شده را انکار می کرد اما وقتی مدارک و شواهد پلیس را علیه خود دید راز جنایات هولناکش را فاش کرد. مرد جوان مدعی شد که هر چهارزن ناپدید شده را به قتل رسانده است.

متهم گفت: سال هاست که با ماشینم مسافرکشی می کنم. در این میان وقتی زنی سوار ماشینم می شد و متوجه می شدم که طلای زیادی دارد، برای سرقت طلاهایش نقشه می کشیدم. همان موقع سر صحبت را با آن زن باز می کردم و وقتی از مشکلاتش می گفت، مدعی می شدم که می توانم مشکلش را حل کنم.

مثلا اگر بیکار بود، می گفتم که آشنایانی دارم که می توانند برایش کار فراهم کنند یا اینکه اگر مشکلی در کلانتری و دادگاه داشت مدعی می شدم که با نفوذی که دارم می توانم مشکلش را حل کنم. پس از آن آشنایی ما ادامه می یافت و در نهایت یک روز به بهانه صحبت، او را به خانه ام یا منطقه ای خلوت در جنگل می کشاندم و به قتل می رساندم و طلاهایش را سرقت می کردم. پس از آن هم جسدش را مثله کرده و هر بخش از آن را در جنگل یا رودخانه رها یا دفن می کردم تا کسی نتواند آن را پیدا کند.

همدستی برای فریب زن ها

اعترافات مرد جوان نشان می داد که مأموران با یک قاتل سریالی بی رحم روبه رو هستند؛ کسی که احتمال داشت افراد دیگری را نیز به قتل رسانده باشد. در چنین شرایطی بررسی ها ادامه یافت. مأموران همه روابط این مرد را کنترل کردند و متوجه شدند وی در یک سال گذشته با زنان دیگری نیز در ارتباط بوده است. تمامی این زنان شناسایی شدند و وقتی مأموران به سراغ شان رفتند معلوم شد که قاتل سریالی با آنها نیز رابطه دوستی برقرار کرده اما وقتی دیده این افراد طلایی ندارند، از کشتن آنها صرف نظر و ارتباطش با آنها را قطع کرده است.

در تحقیق از این زن ها بود که مشخص شد قاتل سریالی هنگام فریب طعمه هایش تنها نبوده است. بررسی ها نشان می داد که گاهی اوقات همسر صیغه ای اش نیز او را همراهی می کرده است. مرد جنایتکار در ادامه اعترافاتش گفت: همسرم برای جلب اعتماد طعمه هایم با من همراه بود. او سوار ماشینم می شد و وقتی زنی را سوار می کردم که طلای زیادی داشت، کمکم می کرد تا اعتماد آن زن را جلب و در نهایت نقشه ام را عملی کنم. اما او در هیچ کدام از قتل ها نقش نداشت و فقط شاهد یکی از قتل ها بود که در خانه ام مرتکب شدم.

3 جنایت در سال های قبل

هر روز که می گذشت ابعاد تازه ای از پرونده قاتل سریالی فاش می شد. او در ادامه بازجویی ها علاوه بر قتل 4 زن در سال 95، به قتل 3 زن دیگر در سال های 87 و 88 نیز اعتراف کرد. او گفت: در آن زمان همسر اولم تازه از من جدا شده بود. پس از این جدایی ضربه روحی شدیدی خوردم. از زن ها متنفر شده بودم و برای همین تصمیم به قتل آنها گرفتم. نخستین قتل را در سال 87 مرتکب شدم.

در آن زمان هم با ماشینم مسافرکشی می کردم. به تازگی با زن جوانی که طلای زیادی داشت آشنا شده و با او طرح دوستی ریخته بودم. روز او را به بهانه ای به خانه پدرم در یکی از روستاهای اطراف رشت بردم و در آنجا به قتل رساندم. سپس جسدش را داخل طویله دفن کردم اما چون احتمال داشت ماجرا لو برود و جسد کشف شود، پس از آن تصمیم گرفتم اجساد قربانیانم را مثله کنم.

با اعترافات تازه این مرد، تیمی از مأموران راهی خانه پدرش شدند و با انجام حفاری در آنجا، بقایای جسد نخستین قربانی وی را پیدا کردند. براساس این گزارش، تحقیقات از مرد جنایتکار و همسرش در حالی ادامه دارد که تاکنون تنها جسد یکی از قربانیان کشف شده است.

منبع : همشهری آنلاین

تاریخ انتشار : شنبه 2 اردیبهشت 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.