امروز : پنجشنبه 3 خرداد 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


4070 بازدید

رسوایی ده نمکی و الناز شاکردوست

دسته بندی : سینما و تلویزیون کد مطلب : 39

فیلم رسوایی الناز شاکردوست

فیلم سینمایی رسوایی که در جشنواره فیلم فجر امسال در بخش مسابقه گنجانده شد و البته همان طور که پیش بینی می شد دست خالی صحنه را ترک کرد مانند کارهای قبلی کارگردانش بهترین زمان اکران را از آن خود کرد.

"رسوایی" را که حالا قرار است در عید نوروز 92 اکران شود می توان ضعیف ترین اثر مسعود ده نمکی دانست، حتی ضعیف تر از سه گانه اخراجی ها.

اما از نقد فرم و محتوای این فیلم و روند فکری کارگردان آن بگذریم که چگونه به اینجا رسیده است می رسیم به گفت وگوی جالب مسعود ده نمکی با یکی از مجلات سینمایی و دلایل تعجب انگیزش برای انتخاب الناز شاکردوست جهت بازی نقش افسانه در"رسوایی".

خبرنگار از ده نمکی می پرسد: اما ریسک انتخاب کردن الناز شاکر دوست بیشتر بوده بخصوص که نقش، باردرامش بیشتر می شود و اینجور بازی کردن را تا به حال از شاکردوست ندیده بودیم ... که ده نمکی پاسخ می دهد:

"اگر سمت کاراکتر معصوم می رفتم می شد چیزی شبیه مالنا یا اگر کاراکتر شیطان را در نظر می گرفتیم گزینه هایی مثل شاکردوست ، افشار و اوتادی بودند . شاکردوست از نظر شیطنت ذاتی اش تا حدی شبیه افسانه است اما در مسیر تحولات افسانه نشان داد کلیشه نیست و معلوم است در جایش قرار نگرفته بود . من موقع نوشتن فیلمنامه به آدم ها فکر می کردم شاکردوست می گفت فیلمنامه را خواندم. گفتم ده نمکی آخوندها را می شناسد اما اینجور دخترها را از کجا می شناسد. گفتم می شناسم چون تو در ذهنم بودی. درباره آقا شریف هم به شریفی نیا فکر می کردم."

گفتنی است شخصیت افسانه در جدیدترین ساخته مسعود ده نمکی تصویرگر زنی بدکاره است که با پوشش و آرایش مخصوص زنان خیابانی در پی درآوردن پول برای کرایه خانه و مخارج مادر علیلش است... افسانه در محل زندگی خودش نیز به بدکاره بودن شهره است.

منبع : مجله اینترنتی لوپر

تاریخ انتشار : دوشنبه 7 اسفند 1391
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.