امروز : سه شنبه 26 تیر 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


249 بازدید

ساعت پوتین با قیمت تقریبی 4 میلیارد تومان در حراجی

دسته بندی : مطالب خواندنی و جالب کد مطلب : 2370

ساعت پوتین با قیمت تقریبی 4 میلیارد تومان در حراجی

ولادیمیر پوتین برای شرکت در حراجی معروف شهر موناکو به این شهر مسافرت نکرده است اما باید شاهد حضور یکی از وسایل شخصی او در این حراجی باشیم. وی ساعت مارک «Patek Philippe 5208P» خود را که یکی از کمیاب ترین ساعت های سوییسی است در این حراجی عرضه خواهد کرد.

این ساعت یک ساعت بسیار پیچیده است که در صورت فشار دادن یک دکمه ی خاص برای ساعات و دقایق مختلف زنگ های متفاوتی خواهد خورد و از یک کرنومتر و تقویمی دائمی و بسیار پیچیده برخوردار است.

ساعت پوتین

این ساعت تنها به افراد بسیار قابل اعتماد کمپانی ساعت سازی «Patek» که از مشتریان دائمی آن ها به شمار بیاید فروخته می شود و قیمت آن ۹۸۰٫۰۰۰ فرانک سوییس معادل ۱میلیون دلار است که آن را به یکی از گران قیمت ترین ساعت های جهان تبدیل می کند.

معلوم نیست که این ساعت در چه سالی ساخته شده است زیرا در اسناد آن تاریخ ساخت ذکر نشده اما به نظر می رسد که در شهر لندن خریداری شده باشد. از بعضی از جهات باعث شگفتی نیست که پوتین چرا چنین ساعت کمیاب و گران قیمتی را برای حراج عرضه می کند. او همواره به عنوان طرفدار سرسخت ساعت های سوییسی گران قیمت شناخته شده و نشان داده که در انتخاب ساعت بسیار سخت گیرانه و هنرمندانه عمل می کند. ارزش ساعت هایی که وی در دوران زمامداری خود خریده است بسیار بیشتر از مبلغ دستمزد سالانه ی اعلام شده ی ریاست جمهوری روسیه (معدل ۱۱۲٫۰۰۰ دلار در سال) است.

ساعت گران قیمت

برخی بر این باورند که برخلاف اطلاعاتی که در برگه ی خرید این ساعت وجود دارد، ساعت مذکور از آنِ ولادیمیر پوتین نیست اما تا زمانی که کمپانی سازنده ساعت اسم صاحب قدیمی و جدید آن را اعلام نکند نمی توان در این مورد با قطعیت اظهار نظر کرد. هنوز قیمتی برای حراج این ساعت در حراجی بزرگ موناکو تعیین نشده است اما به نظر می رسد قیمت بسیار بالایی برای آن تعیین شود.

منبع : مجله اینترنتی لوپر

تاریخ انتشار : شنبه 20 خرداد 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.