امروز : یکشنبه 30 اردیبهشت 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


259 بازدید

سردردهای خطرناک نشانه‌ تومورهای مغزی را بشناسید

دسته بندی : بیماری ها و راه های درمان کد مطلب : 1814

سردردهای خطرناک نشانه تومورهای مغزی را بشناسید

دبیر علمی بیست وچهارمین کنگره بین الملی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی با اشاره به علائم سردردهای خطرناک گفت: سردردهای همراه با علائمی همچون کاهش هوشیاری ممکن است خطرناک بوده و باید جدی گرفته شود.

به گزارش مجله اینترنتی لوپر ن؛ به نقل از روابط عمومی انجمن متخصصین مغزو اعصاب ایران، امیرحسن حبیبی دبیر علمی بیست وچهارمین کنگره بین الملی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی در آستانه بیستمین کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی در ارتباط با شایع ترین های مغز و اعصاب اطفال گفت: تب و تشنج بین سنین ۶ ماهگی تا ۶ سالگی یکی از مشکلات شایع در میان کودکان است که اگر تن ها تب وجود داشته باشد باید جهت رفع آن اقدام کرد تا با مشکلات بیشتری برای همراه نشویم.

سردرد های نشانه تومور مغز

وی افزود: در صورتیکه تب بالا کنترل نشود خطر آفرین بوده و ممکن است سبب بروز تشنج و مشکلات مربوط به حوزه مغز و اعصاب برای کودک شود.

دبیر علمی بیست و چهارمین کنگره بین الملی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی اظهار کرد: کاهش اکسیژن رسانی به مغز حین زایمان مادر می تواند سبب فلج مغزی نوزاد شود و مشکلات زیادی را برای آن و خانواده اش ایجاد کند که این مشکل نیز یکی دیگر از بیماری های حوزه مغز و اعصاب کودکان به شمار می رود.

وی در ارتباط با موضوع سردردهای خطرناک بیان کرد: سردردهایی خطرناک هستند که هنگام صبح بروز پیدا کنند یا قبل از سردرد فرد دچار استفراغ شود، همچنین سردردهایی که بدون سابقه قبلی ایجاد شده یا متفاوت از سرددهای قبلی فرد از نظر زمانی و شدت است، می تواند خطرناک باشد.

حبیبی افزود: سردردهایی که همراه با آنها علائم دیگری مانند ضعف یک طرفه بدن یا کاهش هوشیاری است یا به دنبال فعالیت بدنی ایجاد می شود، ممکن است خطرناک بوده که نیاز به بررسی جدی و بیشتر دارد.

دبیر علمی بیست و چهارمین کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی در ارتباط با دلیل افزایش آمار ابتلا به میگرن گفت: آمار دقیقی در مورد این مسئله وجود ندارد البته به دلیل تشخیص و شناسایی این بیماری نسبت به گذشته، گاهی گمان می رود این مشکل نسبت به قبل افزایش یافته که استرس و تنش سبب بدتر شدن وضعیت میگرن در افراد می شود. ِ

وی در مورد تومورهای مغزی گفت: این تومور ها بسته به اینکه در کجای مغز قرار دارند، ممکن است علائم مختلفی را از خود نشان دهند که این علائم به طور نمونه، ضعف اندام ها، اختلال شخصیت، استفراغ، افزایش فشار داخل مغز، دوبینی، وزوز گوش است.

حبیبی در ارتباط برگزاری بیست و چهارمین کنگره بین الملی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی اظهار کرد: این کنگره هرساله در اردیبهشت ماه برگزار می شود و مهمانان داخلی و خارجی در آن حضور دارند که متخصصین مغز و اعصاب در حوزه اطفال و بزرگسالان در زیررشته های تشنج، اختلالات حرکتی و ام اس می توانند در این کنگره حضور یافته و از مطالب علمی ارائه شده در آن بهره مند شوند.

گفتنی است؛ بیست و چهارمین کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی ایران ۱۲ تا ۱۵ اردیبهشت ماه با حضور اساتید و صاحبنظران داخلی و خارجی در هتل المپیک برگزار می شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

تاریخ انتشار : شنبه 19 فروردین 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.