امروز : سه شنبه 26 تیر 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


196 بازدید

سرورهای تلگرام به داخل کشور منتقل میشوند

دسته بندی : کامپیوتر و اینترنت کد مطلب : 2524

سرورهای تلگرام به داخل کشور منتقل میشوند

تعداد کاربران ایرانی تلگرام ۲۴ میلیون برآورد می شود، واتس اپ هم ۱۴ میلیون عضو ایرانی دارد و اینستاگرام نیز چیزی در حدود ۱۲ تا ۱۴ میلیون عضو دارد

در نتیجه توافق صورت گرفته میان مدیران تلگرام با نهادهای ویژه در کشور، به زودی سرورهای این پیام رسان محبوب میان ایرانیان به داخل کشورمان منتقل می شود. در این شرایط پرونده احتمال فیلتر شدن تلگرام که گاه و بی گاه مطرح می شود و هر بار نگرانی خیل عظیم دوستداران و کاربران این نرم افزاری ارتباطی در کشورمان را به همراه دارد، برای همیشه بسته می شود!

telegram

این در حالی است که در آذر سال گذشته ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره تعداد کاربران ایرانی در شبکه های مجازی مختلف گفت: «تعداد کاربران ایرانی تلگرام ۲۴ میلیون برآورد می شود، واتس اپ هم ۱۴ میلیون عضو ایرانی دارد و اینستاگرام نیز چیزی در حدود ۱۲ تا ۱۴ میلیون عضو دارد.»

مدیران تلگرام که از مدت ها پیش برای ادامه فعالیت در کشورمان با شروطی همچون انتقال سرورهایشان به کشورمان مواجه شده و به این درخواست ها پاسخ مثبت نداده بودند، بالاخره در مذاکرات با مسئولان کشورمان به توافق رسیدند تا در آستانه دوره جدید از توسعه این نرم افزار در کشورمان قرار گیرند.

آن گونه که می رسد، درنتیجه توافق صورت گرفته میان مدیران تلگرام با نهادهای مرتبط در کشورمان، به زودی سرورهای این پیام رسان محبوب میان ایرانیان به داخل کشورمان منتقل می شود. بر این اساس، شرایط برای دایر کردن خدمات جدید و بومی این نرم افزار در ایران، فراهم می شود.

این خبر که شمارش معکوس برای اعلام آن توسط مدیران تلگرام و همچنین مقامات کشورمان آغاز شده، به معنی توسعه بیشتر و سریع تر تلگرام در کشورمان است. نرم افزاری که مدت هاست با دایر کردن امکاناتی همچون ساخت سوپر گروه ها و کانال های مختلف، خود را در قامت یک شبکه اجتماعی نوظهور به جهانیان معرفی کرده و با اقبال شدید و روزافزونی در میان ایرانیان مواجه شده است.

بر این اساس، توافق نهایی مدیران تلگرام با مسئولان کشورمان، به معنی باز شدن راه فعالیت آنها در زمینه های مختلف همچون پرداخت آنلاین به واسطه این نرم افزار و حتی کاهش هزینه های کاربران تلگرام است؛ اتفاقاتی که اگر رخ دهند، بر محبوبیت این نرم افزار در کشورمان افزوده و حتی زمینه ساز شکل گیری فعالیت های اقتصادی جدید بر بستر تلگرام در کشورمان می شود؛ اتفاقی که از هم اکنون مدیران تلگرام برای رقم زدن آن اشتیاق فراوانی نشان داده اند و آن گونه که خبر می رسد، هزینه کرد بیش از 10 میلیون یورو برای استقرار سرورهای این شرکت در کشورمان، گواهی بر این موضوع است. پاول دورف، مدیر و بنیانگذار تلگرام از حضور 40 میلیون کاربر در ایران و درز نکردن حتی یک بایت اطلاعات شخصی این کاربران خبر داده است.

منبع : سیمرغ

تاریخ انتشار : دوشنبه 12 تیر 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.