امروز : پنجشنبه 3 خرداد 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


229 بازدید

38 نفر کشته و زخمی در سقوط اتوبوس به دره 100 متری

دسته بندی : اخبار حوادث کد مطلب : 2927

38 نفر کشته و زخمی در سقوط اتوبوس به دره 100 متری

سخنگوی سازمان اتش نشانی از واژگونی یک اتوبوس بین شهری و کشته و زخمی شدن 37 نفر داد.

سیدجلال ملکی با اعلام حادثه سقوط یک دستگاه اتوبوس اظهار کرد: در ساعت 2:31 بامداد سقوط یک دستگاه اتوبوس به داخل دره در جاده دماوند نرسیده به جاجرود به سامانه 125 اعلام می شود.

سقوط اتوبوس

او با بیان اینکه این منطقه خارج از محدوده آتش نشانی تهران است، گفت: 4 ایستگاه به همراه 2 جرثقیل سازمانی به محل حادثه اعزام شد. همچنین عوامل پلیس راهور و نیروی انتظامی، اورژانس و هلال احمر نیز در محل حضور داشتند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تصریح کرد: یک دستگاه اتوبوس مسافربری که حامل 38 مسافر بود به دلایل نا مشخصی به دره ای به عمق 100 متر سقوط کرده بود و به حالت واژگون روی سقف قرار گرفته بود.

ملکی با بیان اینکه شدت برخورد به حدی بود که سقف اتوبوس جدا شده بود، گفت: بر اثر این برخورد برخی از مسافران اتوبوس به فاصله 15 متری پرتاب شده و برخی دیگر نیز زیر سقف اتوبوس به طرز خطرناکی گرفتار شده بودند.

او با بیان اینکه آتش نشان مسافران را به سطح جاده منتقل کردند، خاطرنشان کرد: متاسفانه 11 نفر در این حادثه جان خود را از دست دادند و 27 نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تاکید کرد: از رانندگان اتوبوس های بین شهری تقاضا داریم همیشه پرانرژی و شاداب باشند و اگر آلوده یا خسته هستند؛ ریسک نکرده و با جان مردم بازی نکنند. دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است.

عملیات نجات

سرهنگ نادر رحمانی در گفتگو با خبرنگار ایلنا؛ درباره علت حادثه سقوط اتوبوس مسافربری به عمق 100 متری دره گفت: علت این حادثه در دست بررسی است.

او ادامه داد: این اتوبوس که حامل 37 مسافر، دو راننده و کمک راننده بوده است؛ از کرج تعاونی آریا سفر استان البرز به مقصد ساری حرکت کرده بود.

رحمانی خاطرنشان کرد: این دستگاه اتوبوس ولوو در ساعت 2 و 30 دقیقه بامداد در محور دمادوند دچار حادثه می شود.

کشته های حادثه رانندگی

همچنین حسن نوری، معاون فنی اورژانس کشور به ایلنا گفت: 29 مصدوم این حادثه به 4 بیمارستان در تهران منتقل شده اند و حال یک مصدوم نیز وخیم گزارش شده است.

منبع : آفتاب آنلاین

تاریخ انتشار : سه شنبه 21 شهریور 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.