امروز : پنجشنبه 31 خرداد 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


286 بازدید

زنان تا چند سالگی بچه دار میشوند؟

دسته بندی : بارداری و زایمان کد مطلب : 2503

زنان تا چند سالگی بچه دار میشوند؟

توجه زنان جوان کشور را باید به مقوله سقط جنین و ناباروری جلب کرد. از نظر علمی حداکثر سن باروری در زنان 24 سال است که تا 30 سال تقریبا ثابت می ماند و بعد از 35 سالگی به علل فیزیولوژیکی که به طور طبیعی در بدن خانم ها اتفاق می افتد ریسک ناباروری، سقط و ناهنجاری های جنینی افزایش می یابد.

دکتر اشرف معینی به عنوان یک توصیه پیشگیری کننده و بهداشتی به زنان جوانی که اگر در پی فرزند هستند و زندگی آنها از نظر روحی و روانی به وجود فرزند وابسته است؛ توصیه کرد: بعد از ازدواج، فرزندان خود را به دنیا آورده و خانواده شان را تکمیل نمایند و سپس با استفاده از وسایل جلوگیری از باردارری، صاحب فرزندان بیشتری نشوند.

سن بارداری در زنان

این عضو تیم پژوهشکده رویان گفت: مردم فکر می کنند که در سال های اخیر تعداد زوج های نابارور افزایش پیدا کرده است در صورتی که براساس آمار میزان ناباروری افزایش پیدا نکرده است بلکه سن خانم ها و به تبع آن سن اولین بارداری افزایش یافته است.

دکتر معینی در قسمتی از سخنان خود با بیان اینکه معمولا زوج های مذکور به علل مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اولین بارداری را به تعویق می اندازند، گفت: این در حالی است که افزایش سن ازدواج زنان عامل بسیار مهمی از سوی متخصصان نازایی تلقی می شود و در عین حال در کشوری چون ایران وجود فرزند برای پایداری و تداوم زندگی مقوله ای اساسی و لازم است.

وی با بیان اینکه حدود 12 تا 15 درصد حاملگی ها در خانم های جوان منجر به سقط می شود، گفت: این میزان بعد از 40 و 42 سالگی به بیش از 75 درصد می رسد.

وی در خصوص علت اهمیت افزایش سن خانم در افزایش سن خطر سقط جنین، گفت: با افزایش سن، سن تخمک افزایش و کیفیت آن کاهش پیدا می کند و لذا جنینی که از تخمکی با کیفیت بد حاصل می شود نیز کیفیت بدی دارد که منجر به سقط یا اصولا عدم باروری می شود.

منبع : ایسنا

تاریخ انتشار : پنجشنبه 8 تیر 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.