امروز : چهارشنبه 24 مرداد 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


694 بازدید

سواحل عربستان برای شنا زنان و مردان آزاد میشود

دسته بندی : مطالب خواندنی و جالب کد مطلب : 2762

چشم پوشی عربستان از قوانین اسلامی برای جذب گردشگر

روزنامه تایمز چاپ انگلیس در گزارشی به طرح عربستان برای راه اندازی «پروژه دریای سرخ» پرداخت که قرار است در آن قوانین اسلامی به بهانه جذب گردشگر نادیده گرفته شود.

روزنامه تایمز نوشته است که با اجرای این طرح، قوانین مذهبی در عربستان نادیده گرفته شده و به زنان اجازه داده می شود در کنار مردان لباس شنا پوشیده و حمام آفتاب بگیرند.

در این پروژه که قرار است از سال 2019 کلید بخورد، قرار است 50 جزیره و مجموعه واقع در ساحل دریای سرخ، به مکانهای توریستی برای جذب گردشگر تبدیل شوند.

جزایر عربستان

روزنامه تایمز با اشاره به قوانین عربستان در خصوص زنان می نویسد: در سرزمین اصلی عربستان طبق شرع اسلام، از زنان خواسته می شود در مکانهای عمومی چادر بر سر کنند و به صورت کاملا پوشیده در امکان عمومی ظاهر شوند.

این روزنامه همچنین اشاره می کند که در عربستان زنان باید برای خروج از کشور، تحصیل و دست یابی به بسیاری از خدمات دولتی و پزشکی، اجازه یکی از نزدیکان مرد خود را دارا باشند. همچنین در این کشور نوشیدن مشروبات الکلی ممنوع است و به زنان اجازه رانندگی داده نمی شود.

تایمز در ادامه می نویسد: اما اکنون طبق طرحی که عربستان روز سه شنبه، اول ماه اوت (دهم مرداد) از آن داد، 50 جزیره و مجموعه واقع در ساحل دریای سرخ قرار است به مکانهای گردشگری تبدیل شوند. این اماکن گردشگری که مساحتی 200 مایلی (322 کیلومتری) از سواحل طلایی 50 جزیره را در کنار ساحل غربی عربستان دارا هستند، تحت قوانینی جدای از مابقی کشور خواهند بود و به گردشگران خارجی از سراسر جهان اجازه داده می شود بدون دریافت ویزا برای به آنجا سفر کنند.

در این منطقه گردشگری قرار است محدودیتی برای پوشش بانوان، تفکیک جنسیتی و حتی مصرف مشروبات الکلی وجود نداشته باشد تا از این طریق عربستان بتواند به اقتصاد خود سر و سامان دهد و وابستگی اش به درآمدهای نفتی را کاهش دهد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

تاریخ انتشار : پنجشنبه 12 مرداد 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.