امروز : دوشنبه 27 آذر 1396
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


306 بازدید

شفا یافتن کودک معلول در شب شهادت امام رضا (ع)

دسته بندی : متفرقه دینی کد مطلب : 895

شفا یافتن معلول در شب شهادت امام رضا (ع)

حرم امام رضا

دختر معلول که بر دوش پدر سال های سال، همراه با پای پیاده پدر راهی دیار پاک حرم رضوی بود امسال شفایش را گرفت و به آرزوی دیرینه اش رسید.

شهد شیرین کرامت مولا امام رضا(ع) را این بار کودکی از روستای چوکانلوی فاروج چشید.«سمانه. آ» متولد سال 1385، ساکن روستای چوکانلوی فاروج که از یک سالگی و بر اثر تشنج از ناحیه دو پا فلج شده بود و قادر به حرکت نبود و به خاطر معلولیت از رفتن به مدرسه و شوق بازی با دوستان هم سن و سال خود باز مانده بود، امسال با دلی شکسته با پدرش که با پای پیاده پا به پای سایر زائران راهی حرم رضوی بود همراه شد، اما با این تفاوت که فرزند با پای دل و بر دوش پدر راهی حریم عشق شد.

لحظه های دلدادگی سپری شد تا لحظه وصال رسید و درست در شب شهادت غریب الغربا، مولا علی بن موسی الرضا(ع)، در میان خیل جمعیت عزادار ، شفایش را گرفت و با پای خودش به شهر و دیارش بر گشت .

او از این پس در سایر لحظات زندگی اش می تواند مانند سایر دوستانش راه برود، بدود، بازی کند و به مدرسه برود.خانواده این کودک معصوم نیز به رسم اعتقادات دینی خود در شب اولین جمعه ماه ربیع الاول برای شکر خالق بی همتا و عنایات ضامن دل های شکسته، مجلس روضه و ولیمه ای در یکی از مساجد روستای مایوان که زادگاه پدربزرگش بود برگزار کردند و عظمت این اتفاق خوشایند و پربرکت را همگان با چشم دل و ظاهر مشاهده کردند.

رئیس اداره بهزیستی فاروج در این رابطه گفت:از سال 1386 نامبرده به علت معلولیت تحت حمایت بهزیستی و از خدمات این نهاد بهره مند است.

وضعیت مالی این خانواده بسیار نامناسب است و این مددجو به دلیل داشتن معلولیت از تحصیل محروم بود.

منبع : تابناک

برچسب ها : ,
تاریخ انتشار : یکشنبه 14 آذر 1395
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.