امروز : پنجشنبه 31 خرداد 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


218 بازدید

اپراتورهای مخابرات از تماس صوتی تلگرام شکایت کردند

دسته بندی : موبایل ، لب تاپ ، تبلت کد مطلب : 1964

اپراتورهای مخابرات از تماس صوتی تلگرام شکایت کردند

درحالی که پرونده فیلتر شدن تماس صوتی تلگرام نزد افکار عمومی باز است و مردم آن را پیگیری می کنند، یک عضو شورای عالی فضای مجازی شکایت اپراتورها از این موضوع را تأیید و البته تأکید کرد که تنها به دلیل این شکایت رأی به فیلتر تماس صوتی تلگرام داده نخواهد شد.

تماس صوتی تلگرام

نصرالله پژمان فر با بیان اینکه به نظر می رسد به دلیل ایجاد مشکلات اقتصادی برای وزارت ارتباطات به دنبال کاهش حجم وسیعی از تماس های تلفنی، این وزارتخانه نیز چندان با فعالیت تماس صوتی تلگرام موافق نیست، گفت:« به همین دلیل شورای عالی فضای مجازی چند روز گذشته تشکیل کمیته ای را در شورا برای بررسی این مسئله تصویب کرد، تا براساس تحقیقات و نظرات این کمیته درخصوص فعالیت یا عدم فعالیت تماس صوتی تلگرام تصمیم گرفت. اگرچه شکایت اپراتورهای مخابراتی در روند تصمیم گیری شورا برای فیلتر تماس صوتی تلگرام تأثیر دارد اما به یقین تنها به دلیل شکایت آنها رأی به فیلتر تماس صوتی تلگرام داده نخواهد شد و از آنجا که دریافت خدمات ارزان، امن و با کیفیت حق مردم است، مُصر به راه اندازی شبکه ملی اطلاعات هستیم.»

اشاره او به شکایت اپراتورها از این موضوع در حالی است که وزارت ارتباطات دخالت در این فیلترینگ را تکذیب کرده و مسئولیت آن را متوجه دادستانی کرده است. یک مقام آگاه قوه قضاییه نیز در پیگیری این موضوع، ارائه جزئیات بیشتر را به نشست خبری سخنگوی دستگاه قضا موکول کرده و البته تأکید کرده است خود مسئولان وزارت ارتباطات باید درباره این ادعای خود توضیح بدهند.

پژمان فر البته به راه جایگزینی برای تماس صوتی تلگرام نیز اشاره کرده و گفته است:«راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، سبب خواهد شد علاوه بر پرداخت هزینه کمتر از سوی مردم، از کیفیت بیشتری برخوردار شوند، ضمن آنکه این شبکه می تواند در کشور تولید اشتغال کند. سرویس مکالمه تنها یک سرویس از میان صدها امکانی است که شبکه ملی اطلاعات می تواند به مردم بدهد.

به همین دلیل وزارت ارتباطات باید تعلل را کنار بگذارد و هرچه سریع تر این مهم را تحقق بخشد. فضای مجازی نباید رها شده باشد و نباید شرایط به سمتی رود که افراد و گروه های ضدنظام و آشوبگر بتوانند این فضا را در دست گرفته و بر افکار مردم تأثیر بگذارند.»

همزمان یک عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه نیز گفت که تصمیم گیری درباره فیلترینگ تماس صوتی تلگرام باید در این کارگروه انجام شود. محمد کاظمی دراین باره گفت: « پیشنهاد خواهیم کرد که موضوع فیلترینگ تماس صوتی تلگرام در کارگروه مورد بررسی قرار گیرد تا استدلال ها درباره اقدام به فیلتر آن به بحث گذاشته شود و ممکن است در آینده نزدیک این موضوع در دستور کار کارگروه قرار گیرد.»

منبع : همشهری آنلاین

تاریخ انتشار : یکشنبه 3 اردیبهشت 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.