امروز : پنجشنبه 31 خرداد 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


229 بازدید

معرفی صبحانه های مقوی و اشتها آور مخصوص کودکان

دسته بندی : تغذیه سالم کد مطلب : 2057

معرفی صبحانه های مقوی و اشتها آور مخصوص کودکان

خوردن صبحانه به ویژه برای کودکان اهمیت زیادی دارد. در ادامه چند نوع صبحانه مغذی و اشتها آور که والدین می توانند به راحتی و سرعت آنها را تهیه نمایند، برای شما معرفی می گردند.

با وجود این که اکثر والدین می دانند که مصرف صبحانه برای بهبود رشد جسمی و بالا رفتن بهره هوشی کودکانشان بسیار موثر است؛ اما مشکل اصلی آنها با فرزندانشان در مورد مصرف صبحانه آن است که بسیاری از کودکان هر نوع غذایی را برای مصرف در صبحانه دوست ندارند.

صبحانه کودکان

از دیدگاه علم تغذیه، سه اصل مغذی بودن، اشتها آور بودن و طعم و مزه خوب داشتن می توانند باعث شوند تا هر کودکی تمایل پیدا کند تا مواد غذایی مذکور را در صبحانه مصرف نماید.

صبحانه 1 : ساندویج تخم مرغ پیتزایی

در این نوع صبحانه یک تخم مرغ را کاملا پخته و به صورت اسلایس درآورده سپس هر قطعه را بر روی یک قطعه نان تست قرار داده و روی آن یک عدد گوجه فرنگی و یک برگ پنیر گودا قرار داده و به مدت 3 دقیقه در داخل تستر یا مایکروفر گذاشته تا داغ شود. ساندویج حاصل از لحاظ ارزش ای بسیار مغذی و دارای ارزش سیرکنندگی بالایی می باشد.

صبحانه 2 : ماست و کورن فلکس

کودکان مصرف دسر را بسیار دوست دارند. به همین دلیل می توان در یک لیوان پایه بلند مقداری کورن فلکس ریخت و روی آن را با ماست و مقدار کمی ژله یا ژلاتین پر کرد و حدود 1 ساعت در فریزر قرار داد تا به شکل بستنی خود را بگیرد. سپس صبح آن را به عنوان صبحانه به داد. این نوع صبحانه برای کودکانی که اشتهایی به خوردن در صبح ندارند، پیشنهاد بسیار خوبی می باشد.

صبحانه 3 : ساندویچ صورت آدمک پنیری

بسیاری از کودکان ممکن است از خوردن نان و پنیر ساده در صبحانه خوششان نیاید، اما اگر بتوان به نوعی آن را سرو کرد که مورد پسند واقع شود، می تواند به عنوان یک صبحانه دوست داشتنی برای کودک مطرح باشد.

در این نوع صبحانه می توان مقدار حدود 30 گرم پنیر را بر روی یک اسلایس نان تست که ترجیحا هم به شکل گرد و دایره ای درآمده مالیده و سپس از برش های گوجه فرنگی و خیار برای تشکیل صورت آدمک استفاده نموده.

صبحانه 4 : مخلوط مغزهای گیاهی و میوه های شیرین

مخلوط کردن مغزهای گیاهی مانند بادام، فندق، بادام هندی با میوه های مانند موز، زردآلو، هلو، سیب، پرتقال یا نارنگی شیرین برای برخی کودکان می تواند بسیار دلپذیر باشد. به علاوه اینکه این نوع صبحانه از نظر ارزش تغذیه ای و میزان انرژی مورد نیاز برای کودک بسیار مقوی و مغذی می باشد.

صبحانه 5 : مخلوط پنیر، چیپس تورتیلا و تخم مرغ

یکی دیگر از صبحانه های مقوی ترکیب کردن پنیر با چیپس تورتیلا و تخم مرغ پخته خردشده می باشد. این صبحانه از لحاظ ارزش تغذیه ای جزء صبحانه های مغذی است که توصیه می شود حداقل یک تا دو بار در هفته از جمله صبحانه های مصرفی توسط کودک باشد.

منبع : سلامت نیوز

تاریخ انتشار : چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.