امروز : چهارشنبه 28 شهریور 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


405 بازدید

طلاق تازه عروس سه ماه پس از جشن رویایی میلیاردی

دسته بندی : داستان های جالب ازدواج و طلاق کد مطلب : 2642

طلاق تازه عروس سه ماه پس از جشن رویایی میلیاردی

تازه دامادی که با پرداخت هزینه چند صد میلیون تومانی جشن عروسی، زندگی عاشقانه اش را آغاز کرده بود، بعد از چند ماه زندگی مشترک با شکایت همسرش به دادگاه خانواده احضار شد.

در میان مراجعان پرتعداد دادگاه، جوانی قد بلند و خوش سیما جلب نظر می کرد. «آرین» جوان تحصیلکرده رشته طراحی داخلی که برای پیگیری دادخواست پرداخت مهریه همسرش پا به شعبه 276 دادگاه خانواده می گذاشت. او چند ماه پیش جشن عروسی پرهزینه ای برگزار کرده بود.

طلاق و ازدواج

آرین چهار سال پیش با همسرش «شکیلا» در یک مرکز تجاری نوساز آشنا شده بود. قرار بود آرین درباره طراحی محیط آن مرکز خرید به مدیرعامل برج مشاوره بدهد که با منشی او روبه رو شد و بعد از آن چند جلسه با هم دیدار کردند. تا اینکه چندی بعد پسر جوان از شکیلا برای کار در شرکت خودش دعوت کرد که او هم با خوشحالی پذیرفت. اما مدتی بعد از آن خبردار شد یکی از همکارانش به شکیلا علاقه مند شده است و از آنجا که خودش هم عاشق شکیلا شده بود بسرعت از او خواستگاری کرد و برای جلب نظرش به او قول داد جشن عروسی مجللی برگزارکند. شکیلا هم به خواستگاری آرین جواب مثبت داد و جشن عروسی آنها در یکی از تالارهای مشهور تهران برگزار شد. خودروی لیموزین، هفت طبقه، جواهرات گرانقیمت و میز شام رنگین، جشن رؤیایی زوج جوان را در خاطر همه میهمانان ثبت کرد.

اما خیلی زود نخستین اختلاف عروس و داماد جوان به خاطر خلف وعده «آرین» از سفر ماه عسل به اروپا پیش آمد. چرا که حساب های بانکی مهندس جوان خالی شده بود و نمی توانست هزینه های سنگین سفر را تأمین کند. تازه داماد روی درآمد کارهای طراحی داخلی سال جدید حساب ویژه ای باز کرده بود، اما رکود بازار مسکن او را به نتیجه دلخواه نرساند به همین خاطر با جیب خالی مورد اعتراض همسرش قرار گرفت.

شکیلا برای شروع زندگی مشترک شان نقشه های زیادی داشت، اما مشکلات مالی در خانه و شرکت شوهرش همه آن رویاها را نقش بر آب کرده بود. برای همین بیشتر اوقات عصبی بود و این موضوع را همه کارکنان شرکت می دانستند.

خواستگار قبلی شکیلا هم از فرصت استفاده کرده و در این فاصله به گوش شکیلا رسانده بود که آرین در دوره مجردی با دختری رابطه داشته و بعد از ازدواج هم این رابطه ادامه دارد. این دروغ انتقامجویانه هم باعث شد تا شکیلا نسبت به روابط شوهرش حساس شود و به این ترتیب اختلاف میان آنها عمیق تر شد تا جایی که نوعروس زندگی مشترک را ترک کرد و به خانه پدرش بازگشت.

آرین در شرایطی به دادگاه خانواده احضار شده بود که همسرش نیز مهریه 1014 سکه طلای خود را به اجراگذاشته بود. وقتی تازه داماد وارد شعبه 276 شد، برگه ای را روی میز رئیس دادگاه گذاشت و گفت: «آقای قاضی، این لایحه ناتوانی من در پرداخت مهریه همسرم است و از آنجا که بدهی زیادی دارم از شما خواهش می کنم در صدور حکم پرداخت مهریه شرایطم را در نظر بگیرید.»

قاضی «غلامرضا احمدی» به منشی دادگاه دستور داد پرونده را بیاورد. سپس نگاهی به اوراق انداخت و گفت: «همسر شما به خاطر نپرداختن هزینه های زندگی، مهریه اش را اجرا گذاشته و باید در وقت مقرر به اتفاق هم در دادگاه حاضر شوید و هر دو توضیح دهید.»

مرد جوان همان موقع تقویمی را از جیبش درآورد و گفت:«الان سه ماه است که همسرم منزل مشترک مان را بدون هیچ توضیحی ترک کرده و حتی به های من جواب نمی دهد. انگار علاقه ای به ادامه زندگی با من ندارد و از طریق خواهر مطلقه اش پیغام داده که باید از هم بگیریم.»

قاضی به او گفت: «توصیه من اینست که به خاطر مسائل مالی زندگی مشترکتان را به هم نزنید و با هم آشتی کنید.» اما آرین بی آنکه به حرف های قاضی دقت کرده باشد، ادامه داد: «ما با عشق و علاقه ازدواج کردیم، اما مشکل این است که همسرم بسیار دهن بین است و خیلی زود نظرش عوض می شود، بعد هم تصور می کند سرش کلاه رفته و خیلی زود عصبانی می شود. بعد هم بد و بیراه می گوید و...»

قاضی به ساعت دیواری اشاره کرد و گفت:« انشاالله در جلسه آینده به حرف های هر دو طرف گوش خواهم داد. تا آن روز بهتر است به دلایل اختلاف ها و مشکلات میان خودتان فکر کنید. به نظر من حیف است که زندگی یک زوج جوان قبل از جشن سالگرد ازدواج شان به جدایی منجر شود.»

آرین پس ازشنیدن اظهارات قاضی از دادگاه خانواده بیرون رفت و جلوی آسانسور که ایستاد به یاد گذشته اش افتاد. با خودش فکر می کرد؛ کاش به حرف برادر بزرگترش عمل می کرد و تمام حساب هایش را برای یک جشن عروسی خالی نمی کرد، آن هم جشنی که برای همه میهمانان خاطره خوبی به جا گذاشته بود اما برای خودش و شکیلا خاطره ای تلخ!

منبع : جام نیوز

تاریخ انتشار : دوشنبه 26 تیر 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.