امروز : پنجشنبه 31 خرداد 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


180 بازدید

علائم و نشانه های سرطان ریه را بشناسید

دسته بندی : بیماری ها و راه های درمان کد مطلب : 2178

علائم و نشانه های سرطان ریه را بشناسید

عضو هیات علمی دانشگاه علوم گیلان با اشاره به جایگاه ایمونوآنکولوژی در سرطان گفت: این روش درمانی می تواند پنجره جدیدی را در درمان سرطان و با حداقل عوارض باز کند.

دکتر حمید سعیدی ساعدی با اشاره به برگزاری همایش یک روزه ایمونوآنکولوژی اظهار داشت: این همایش با هدف آشنایی با مبانی ایمونوآنکولوژی و جایگاه این روش درمانی در هتل استقلال تهران برگزار می شود و سخنرانانی از گروه ایمونولوژی پایه، ایمونوانکولوژی بالینی، پزشکی هسته ای، رادیوتراپی و آنکولوژی در آن حضور دارند.

سرطان ریه

این دانشیار رادیوتراپی و انکولوژی ادامه داد: هدف از برگزاری همایش یک روزه ایمونوانکولوژی آشنایی انکولوژیست ها با روش های درمانی جدید بوده که به نظر می آید در سال های آینده جایگاه مهمی را در حوزه سرطان داشته باشد؛ البته در درمان سرطان بهتر است جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی هریک در جایگاه خود و براساس شرایط بیمار و تجویز گردد و در این بین رشته ایمونوتراپی یا ایمونوانکولوژی می تواند دیدگاه و پنجره جدیدی را در درمان سرطان و درمان هدفمند این بیماری با حداقل عوارض، پدید آورد.

وی اضافه کرد: هدف ما این بوده که آنکولوژیست ها با روش درمانی ایمونوتراپی آشنا شوند و جایگاه درمانی آن را بشناسند و این مساله در سرطان های شایع مثل سرطان سینه، ریه، گوارش، تخمدان، مجاری ادراری - تناسلی و ملانوم، بسیار حائز اهمیت است.

دکتر سعیدی ساعدی با بیان اینکه روش های جدید درمانی با حداقل عوارض می تواند امید تازه ای را برای بیمار و پزشک درمانگر ایجاد کند، گفت: سایر تخصص ها همچون متخصصین جراحی، ارولوژی، زنان، گوارش، ریه، ایمونولوژی بالینی، متخصصین داخلی، پزشکان عمومی و پرستاران حضور دارند تا بتوانند با این روش درمانی بیشتر آشنا شوند.

وی در ادامه به علل شیوع سرطان اشاره کرد و گفت: تمامی علل و عوامل دخیل در پیدایش و افزایش شیوع سرطان شناسایی نشده و شناسایی دقیق عوامل محیطی و زمینه ای نیازمند مطالعات بالینی وسیع می باشد ولی عوامل خطری همچون مصرف سیگار، چاقی، کم تحرکی، آلودگی های غذایی و محیطی، مواد سمی،امواج و میدانهای مغناطیسی در کنار عوامل زمینه ای و ژنتیکی، میتوانند در پیدایش و افزایش سرطان ها دخیل باشند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ارتباط با سرطان ریه گفت: این سرطان در محیط هایی که آلودگی هوا بیشتر باشد امکان بروز آن نیز افزایش می یابد که علائم آن معمولا به صورت سرفه های طولانی و ماندگار بوده که گاهی همراه با خلط خونی و تنگی نفس است. همچنین دردهای قفسه سینه، ضعف و بی حالی از دیگر علائم سرطان ریه به شمار می رود.

سعیدی ساعدی گفت: از آنجایی که بسیاری از سیگاری ها ممکن است این علائم را داشته باشند و وجود این علایم را به استفاده از سیگار مرتبط بدانند، باعث می گردد دیرتر به پزشک مراجعه کرده و این موضوع احتمال خوب شدن و علاج آنها را کاهش می دهد.

وی در پایان گفت، همایش یک روزه ایمونوانکولوژی، ۲۸ اردیبهشت ماه در هتل استقلال تهران با حضور صاحبنظران و اساتید حوزه رادیوتراپی و انکولوژی، که با تجویز شیمی درمانی و رادیوتراپی، نقش محوری در درمان سولیدتومورها (تومورهای توپر)،شامل تومورهای پستان، ریه، گوارش، تخمدان، مثانه و...... دارند، برگزار می شود.

گفتنی است؛ همایش یک روزه ایمونوانکولوژی ۲۸ اردیبهشت ماه در هتل استقلال تهران با حضور صاحبنظران و اساتید حوزه انکولوژی و رادیوتراپی برگزار می شود.

منبع : خبرگزاری مهر

تاریخ انتشار : سه شنبه 26 اردیبهشت 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.