امروز : سه شنبه 29 خرداد 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


407 بازدید

علائم هشدار دهنده خال های سرطانی را بشناسید

دسته بندی : سلامت پوست کد مطلب : 1763

علائم هشدار دهنده خال های سرطانی را بشناسید

یک متخصص و مو با بیان اینکه خال ها به واسطه تجـمع بیش از حـد سـلول های رنگـدانه ساز تشکیل می شوند، گفت: تعداد اندکی از این خال ها می توانند بدخیم ظاهر شوند.

همایون مژدهی آذر متخصص و مو با اشاره به اینکه تشــخـیص خالهای مسـتعد به بدخـیمی بسیار راحت است، اظهار داشت: هـر خالی که تغییر پیدا کـند می تواند مستعد بدخیمی باشد، اما نه به این معنا که حتما بدخیم می شود بلکه تعداد محدودی از خال های تغییر یافته دچار بدخیمی می شوند.

خال های سرطانی

وی در خصوص نحوه تغییر خال ها بر روی پوست عنوان کرد: تغییرات با علائمی چون بزرگ شدن سریع خال، تیره تر شدن، هـر نـوع تغییر ناهمگون در رنگ خال، رشد قسمتی از خال و نامتقارن شدن از نظر شکل، تغییر در حاشیه خال از نظر رنگ یا شکل و زخمی شدن خال و ایجاد خونریزی نمایان می شود.

وی بیان کرد: تمام خالهایی که در معرض آسیب هستند، از جمله خال های سر و صورت که به واسطه شانه کردن سر یا استفاده از تیغ برای اصلاح صورت ممکن است صدمه ببینند، باید حتما باید مورد آزمایش قرار گیرند یا از طریق جراحی برداشته شوند.

این متخصص پوست و مو یادآور شد: بهتر است برای اطمینان خاطر از بدخیم نبودن خال روی پوست صورت یا بدنتان یا اینکه مستعد بدخیمی است یا خیر، از یک پزشک متخصص مشورت بگیرید.

منبع : سلامت نیوز

تاریخ انتشار : یکشنبه 13 فروردین 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.