امروز : شنبه 1 اردیبهشت 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


238 بازدید

فرود فضاپیمای مرموز بدون سرنشین نیروی هوایی آمریکا

دسته بندی : دانش و فناوری کد مطلب : 2110

فرود فضاپیمای مرموز بدون سرنشین نیروی هوایی آمریکا

هواپیمای آزمایشی نیروی هوایی آمریکا پس از ۷۱۸ روز پرواز در مدار زمین درحالی به زمین نشست که مقامات ارتشی اطلاعاتی درباره جزئیات عملیات این هواپیما ارائه نداده اند.

براساس گزارش ساینس الرت، هوپیمای X-37B OTV-4 درمرکز فضایی کندی و در باندی فرود آمد که از سال 2011 و با پایان برنامه شاتل های ناسا بی استفاده باقی مانده بود.

این هواپیمای بدون سرنشین خورشیدی که شبیه به یک شاتل مینیاتوری و بدون پنجره است، چهارمین پرواز X-37B را به پایان رساند. طرح اولیه این هواپیما محصول همکاری ناسا و دارپا به شمار می رود.

فضاپیما امریکا

نیروی هوایی آمریکا از سال 2010 دوره ای از ماموریت های مداری با هواپیماهای X-37B را آغاز کرد که مدت زمان هریک نسبت به پرواز پیشین طولانی تر بود و این چهارمین هواپیما از مجموعه این پروازها است.

به گفته نیروی هوایی آمریکا، هدف اولیه از انجام این عملیات مطالعه روی فناوری فضاپیماهای قابل استفاده مجدد برای برنامه های فضایی آینده آمریکا و بررسی قابل بازگشت بودن این فضاپیماها به زمین بوده است. نیروی هوایی جزئیاتی بیش از این در اختیار رسانه ها قرار نداده است، اما شایعات بر این اساسند که ممکن است ارتش آمریکا درحال آزمایش سیستم رانشی EM Drive است، سیستم رانشی که ناسا آن را مورد مطالعه قرار داده و چین درحال آزمایش آن است.

همچنین این احتمال وجود دارد که نیروی هوایی قصد دارد از این هواپیما به عنوان سلاحی در مدار زمین استفاده کند و یا آن را در عملیات تجسسی به کار ببندد.

منبع : همشهری آنلاین

تاریخ انتشار : سه شنبه 19 اردیبهشت 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.