امروز : پنجشنبه 31 خرداد 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


273 بازدید

فناوری چرخ‌ هایی بدون هوای داخلی کمپانی بریجستون

دسته بندی : اخبار تکنولوژی کد مطلب : 1957

فناوری چرخ هایی بدون هوای داخلی کمپانی بریجستون

کمپانی بریجستون، ایده ای در ساخت چرخ های بدون هوای داخلی را مطرح کرده است که در این ایده چرخ هایی برای دوچرخه ها طراحی شده است که این چرخ ها در واقع یک لایه بیرونی دارند که با زمین برخورد کرده و لایه میانی چرخ فاقد هوا است.

دوچرخه بدون چرخ تیوب دار

سال ها پیش کمپانی بریجستون ایده ای را مطرح کرد که در این ایده چرخ هایی مورد بررسی قرار گرفته که در واقع این چرخ ها برای ماشین های سبک وزنی طراحی شده اند، در این چرخ ها خبری از هوا در داخل چرخ نیست، در واقع این چرخ از لایه بیرونی تشکیل شده است که با زمین برخورد دارد و در لایه میانی، قالب های پلاستیکی قرار دارد که باعث گردش هوا می شود. در واقع در این پروژه پره های پلاستیکی جای باد داخل چرخ را گرفته است. در حال حاضر ایده این چرخ ها برای ماشین ها ارائه نشده است و ورژن کوچک تری از این چرخ ها ارائه شده است، و این چرخ های پره دار برو روی دوچرخه قرار گرفته است.

این پروژه در واقع مشارکتی میان کمپانی بریجستون، و کمپانی سازنده لاستیک بریجستون است. متریال و مواد سازنده این چرخ ها مواد بازیافتی هستند و عاج بیرونی این لاستیک تماماً از مواد بازیافتی است.

مدل چرخ دوچرخه جدید

این لاستیک ها علاوه بر بازیافتی بودن و مفید بودن برای محیط زیست، دارای قابلیت های بیشتری نیز هستند و در حرکت دارای انعطاف بیشتری خواهد بود. اگر استفاده از این لاستیک ها عمومیت پیدا کند، دیگر با مسئله ای با نام پنچر شدن مواجه نخواهیم شد.

بریجستون در حال حاضر در حال بررسی مراحل نهایی این چرخ ها است و چرخ های جدید این کمپانی در سال ۲۰۱۹ به بازار به صورت عمده عرضه می شوند، با استفاده از این سیستم و استفاده از چرخ های پره دار، در مصرف انرژی نیز صرفه جویی می شود و با سبک شدن وزن چرخ ها حرکت دوچرخه سریع تر خواهد شد.

منبع : کلیک

تاریخ انتشار : شنبه 2 اردیبهشت 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.