امروز : پنجشنبه 31 خرداد 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


180 بازدید

کدام رئیس جمهور ایران قاطعانه پیروز شده است؟

دسته بندی : اخبار سیاسی کد مطلب : 2191

کدام رئیس جمهور ایران قاطعانه پیروز شده است؟

انتخابات سومین دوره ریاست جمهوری در تاریخ دهم مهرماه ۱۳۶۰ در شرایطی که کشور از یک سو درگیر نبرد با ارتش متجاوز بعثی و از سویی دیگر در مقابله با توطئه های منافقین کوردل بود، برگزار شد؛ در این انتخابات نیز به مانند دو انتخابات پیش از آن، مردم انقلابی ایران با حضور در پای صندوق های رای علی رغم توطئه های فراوان داخلی و خارجی حماسه مشارکت آفریدند.

رئیس جمهور خامنه ای

اما حماسه آفرینی مردم انقلابی ایران در مهرماه سال ۱۳۶۰ تنها منحصر به مشارکت در انتخابات نبود؛ این مردم در شرایطی که کماکان داغدار رئیس جمهور مکتبی خود شهید رجایی و نخست وزیر بصیر و آگاهش شهید باهنر بودند و در آماج دسیسه ها و فشارهای بیرونی و داخلی قرار داشتند، در پای صندوق های رای گیری حاضر شدند و بالاترین رای ممکن را به اصلح ترین نامزد تمامی ادوار انتخابات ریاست جمهوری کشور دادند.

بر این اساس در انتخابات مزبور، آیت الله خامنه ای با کسب ۹۵ درصد آراء بعنوان سومین رئیس جمهوری اسلامی ایران معرفی شد؛ حکم تنفیذ ایشان نیز در تاریخ ۱۷ مهر ۱۳۶۰ به دست مبارک حضرت امام خمینی (ره) صادر شد. کسب ۹۵ درصد آراء توسط یک کاندیدا میزانی بود که نه پیش از آن انتخابات سابقه داشت و نه پس از آن، تکرار شد.

منبع : خبرگزاری میزان

تاریخ انتشار : چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.