امروز : شنبه 30 تیر 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


4541 بازدید

قبرستان ترسناک و مرموز جن‌ ها

دسته بندی : مطالب خواندنی و جالب کد مطلب : 317

قبرستان ترسناک و مرموز جن ها

قبرستان و گورستان جن ها

در جنوب شرقی ترین نقطه ایران، مکانی رازآمیز و مخوف وجود دارد که به گورستان جن معروف است. این گورستان با سنگ های عظیم الجثه اش، مکانی فوق العاده جالب برای ماجراجویانی است که به دنیای ماوراالطبیعه علاقه دارند.

این گورستان خاموش و مرموز، در روستای باستانی تیس با قدمت 2300 سال قرار گرفته است. در این روستا، اعتقادات و باورهای مردم بلوچ با رازآمیزی و سکوت طبیعت و آثار باستانی به جای مانده، گره خورده و گورستان جن که بلوچ ها به آن جن سنط هم می گویند، یکی از همین راز هاست.

گورستان جن یا همان جن سنط جایی که سنگ قبرهای بزرگ و عجیبی دارد و این قبرها محلی های آن منطقه را به این باور رسانده که این گورها محل دفن آدمیزاد نیست.

در این گورستان قبرها کنار هم روی سطحی صخره ای حفر شدن که این شیوه حفاری سوال های زیادی را به وجود آورده که چه کسانی این گورها را حفر کردن یا چرا سطح سنگی را برای حفر کردن انتخاب کردند یا اینکه با چه وسیله توانستند روی سطح سنگی، گورها را حفر کنند؟

قبرستان ترسناک و مرموز جن ها

چون برای این پرسش ها مثل خود گورستان جز سکوت و خاموشی چیزی شنیده نشد، در نهایت پاسخ به دنیای از ما بهتران کشیده شده است.

امروزه کندن سطح سنگی را با وسایل ابتدایی به سختی می شود انجام داد شاید به همین دلیل است که مردم محلی حفر این گورها را به نیروی مافوق بشر نسبت می دادند.

این گورستان عجیب روی تپه ای کم ارتفاع در پای کوه پیل بند قرار گرفته است. کنار همین گورستان که به قبرستان شماره 1 تیس مشهور است، قبرستان مردم روستا هم قرار دارد، اما گورهای این قبرستان بر سطح خاکی نرم حفر شدند.

گورستان جن ها

مردم این روستا با اینکه مردگان خودشان را در این گورستان دفن می کنند، خیلی مراقبند که شب گذرشان به گورستان جن ها نیفتد.

چون بومی های این روستا معتقدند که وقتی هوا تاریک می شود جن ها بر سر مردگان خودشان مویه می کنند و هر کسی که شبانه گذرش به این گورستان افتاد مورد نفرین جن ها قرار می گیرد و بعد از چند روز با عذابی سخت می میرد.

منبع : مجله اینترنتی لوپر

برچسب ها :
تاریخ انتشار : سه شنبه 15 اردیبهشت 1394
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.