امروز : پنجشنبه 2 آذر 1396
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


437 بازدید

ماجرای اخراج جواد نکونام در بازی ایران و قطر

دسته بندی : اخبار ورزشی کد مطلب : 404

ماجرای درگیری و اخراج جواد نکونام در بازی ایران و قطر

درگیری جواد نکونام در بازی مقدماتی جام جهانی ایران و قطر

جواد نکونام دستیار کارلوس کی روش در ترکیب تیم ملی بعد از 90 دقیقه جنب و جوش در کنار زمین، اعتراض به داوری و صحبت با بازیکن ها در نهایت در انتهای بازی جنجال بزرگی را در ورزشگاه آزادی به راه انداخت.

نکونام که به شدت از گل زده رضا قوچان نژاد خوشحال بود بعد از شادی گل به سبک بازیگری از جلوی نیمکت قطر گذاشت و خود را به سعید عزت اللهی رساند تا با شماره 6 تیم ملی شادی خود را تقسیم کند.

او که معلوم نبود چرا به وسط زمین آمده با اعتراض سرمربی تیم قطر مواجه شد و از مسئولین این تیم به سمت نکونام دویدند و از او بابت حرکتی که در این فعل و انفعال انجام داده انتقاد کردند. سرمربی قطر در این هجوم با انگشت به سرش اشاره می کرد و با هجوم سایر نیمکت نشین ها، این درگیری لفظی به سرعت جنبه های خشونت آمیز و فیزیکی پیدا کرد.

درگیری فیزیکی در فوتبال

در این بین دو بازیکن نیمکت نشین قطری پیش قراول بقیه بودند و در 2 مورد هم اقدام به تعرض به کاپیتان سابق تیم ملی ایران کردند. این درگیری با دخالت تیموریان، منتظری، دژاگه، حقیقی، حسینی و بازیکنان ایران و اعضای کادر فنی بعد از سه چهار دقیقه کنترل شد و البته داور او را از زمین اخراج کرد .

درست در شرایطی که بازیکنان دو تیم مشغول درگیری با یکدیگر بودند، کارگردان تلویزیونی به پخش نماهایی باز از ورزشگاه، تکرار صحنه های گل و اینسرت های بسته از هواداران اکتفا کرد که کسی نفهمد در زمین چه اتفاقی افتاده که یک درگیری طولانی به مدت 5، 6 دقیقه بازی را متوقف کرده است.

این درگیری ها بعد از حدود 5 دقیقه دخالت گارد ورزشگاه را به همراه دارد و آنها با حضور پرتعداد دعوا را تمام می کنند، در حالیکه در این لحظه فعل و انفعال بین کی روش و سرمربی قطر هم می تواند یک ماجرای تازه باشد اما هردوی آنها با لبخند و خودداری، احتمالا ادامه درگیری را به دوحه موکول می کنند!

خود نکونام در این مورد گفته که به هنگام دویدن از مقابل نیمکت قطر مشت های خود را گره کرده اما حسن الهیدوس کاپیتان تیم قطر هم می گوید جواد کاری کرده که او از گفتنش شرم دارد.

نکونام که به دلیل این حرکت جنجالی در نهایت با رای داور از زمین مسابقه اخراج شد در پایان مسابقه در گفت و گو بادوربین ها تعصب ویژه اش به تیم ملی را عامل این اتفاقات عنوان کرد اگرچه بهتر بود با توجه به برتری ایران نکونام هم خودش را کنترل می کرد.

البته شاید اگر هر کس دیگری هم جای نکونام والبته سایر نیمکت نشین های تیم ملی بود رفتاری این چنین کنترل نشده ازخود بروز می داد اما دویدن یکی از اعضای کادرفنی تا دروازه دورتر چیزی بود که هرگز به چشم ندیده بودیم.

منبع : ورزش سه

تاریخ انتشار : شنبه 13 شهریور 1395
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.