امروز : پنجشنبه 28 تیر 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


276 بازدید

مریخ جایگزین مناسبی برای زندگی مثل زمین نیست

دسته بندی : نجوم کد مطلب : 2315

مریخ جایگزین مناسبی برای زندگی مثل زمین نیست

گمانه زنی های تازه ای درباره عدم وجود حیات در مریخ و عدم جایگزینی آن نسبت به زمین آغاز شده است.

به گزارش مجله اینترنتی لوپر به نقل از ایسنا، مریخ نمی تواند جایگزین زمین باشد.

زنذگی روی مریخ مفهمومی است که بسیاری از انسان ها از قرن های پیش بدین سو به دلیل نزدیکی و شباهت این سیاره به زمین به آن باور داشتند. در این مورد گمانه زنی های بسیاری زیادی موجود است اما تا به امروز هیچ مدرک معتبری از وجود زندگی در مریخ وجود ندارد.

سطح مریخ

اگرچه مدارک بسیاری وجود دارند که ثابت می کنند که مریخ قبلا قابل سکونت و همانند زمین بوده است. جستجوهای جدی برای شواهدی از زندگی در سده نوزدهم میلادی آغاز شد، و تا به امروز از طریق تحقیقات تلسکوپی و ماموریت های فرود ادامه دارد. در اوایل بیشتر این تحقیفات روی پدیدارشناسی متمرکز شده بود اما امروزه علم مدرن تمرکز خود را روی جستجو برای آب، مواد شیمیایی و زیستی در خاک و سنگ، و بیومارکر در جو مریخ جلب کرده است.

به گزارش آژانس فضایی اروپا: شیوه زندگی بر روی کره مریخ آن طور که مردم تصور می کنند، نخواهد بود. به هیچ وجه مشتاق مهاجرت به مریخ نیست!

اگر شخصی به مریخ سفر کند و قصد اقامت داشته باشد، نمی تواند برای یک پیاده روی کوتاه قدم به بیرون بگذارد و باید همواره در پناهگاه خود اوقات بگذراند.

با این که مریخ روشنایی بهتری دارد، اما دیگر شرایطش بهتر از زمین نیست. مریخ یک جو نازک دارد، بنابراین تنفس در فضای آزاد غیر ممکن استعلاوه بر آن سیاره مریخ مملو از صخره و سنگ، هوای خشک و غبارآلود است.

منبع : آژانس فضایی اروپا

تاریخ انتشار : دوشنبه 15 خرداد 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.