امروز : جمعه 31 شهریور 1396
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


126 بازدید

مصرف مرغ و تخم مرغ خانگی و خطر آنفلوانزای حاد مرغی

دسته بندی : بیماری ها و راه های درمان کد مطلب : 1563

مصرف مرغ و تخم مرغ خانگی و خطر آنفلوانزای حاد مرغی

عضو شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به ضرورت جذب مشارکت عمومی در مهار آنفلوانزای فوق حاد مرغی، گفت: شهروندان تا اطلاع ثانوی از مصرف مرغ و تخم مرغ خانگی پرهیز کنند.

دکتر«مهدی کاشفی» در خصوص بحث مشاهده آنفلوانزای فوق حاد مرغی در شهر یزد، اظهار کرد: این از جمله بیماری های مشترک بین انسان و دام است که به طور فراگیر قبل از این در کشورهای مختلف اروپایی مشاهده شده است.

تخم مرغ خانگی

وی با اشاره به وجود تعداد قابل توجهی از اتباع خارجی در شهر یزد و نگهداری مرغ و خروس توسط آنها گفت: توصیه می شود مالکان پرندگان خانگی نظیر مرغ، کبک، بلدرچین، کبوتر و خروس بیش از پیش مراقب پرندگان خانگی خود باشند و در صورت مشاهد هرگونه بیماری و یا مرگ و میر ناگهانی موارد را هر چه سریعتر به مراکز بهداشتی و دامپزشکی اطلاع رسانی کنند.

این عضو شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به ضرورت مشارکت عمومی در مهار این بیماری و جلوگیری از شیوع آن میان پرندگان خانگی، افزود: تا اطلاع ثانویه اقشار مختلف جامعه از محصولات خانگی پرندگان نظیر تخم مرغ، مرغ، خروس پرهیز کنند و از تخم مرغ و مرغ های شرکتی که مورد نظارت دقیق دامپزشکی قرار گرفته است، استفاده کنند.

کاشفی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که برخی مردم بنا به توصیه های پزشکان سنتی استفاده بلدرچین را به صورت هفتگی یا ماهانه در دستور غذایی خود دارند، تصریح کرد: توصیه می شود فعلا و تا زمان رفع کامل این خطر از گوشت و تخم این پرنده به هیچ عنوان استفاده نشود.

وی با تأکید بر کنترل شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد مرغی به منظور تأمین سلامت انسان ها، خاطرنشان کرد: بیماری ناشی از ابتلا به این بیماری مستلزم صرف وقت و هزینه درمانی بسیار بالایی است.

منبع : الو دکتر

تاریخ انتشار : شنبه 14 اسفند 1395
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.