امروز : شنبه 27 مرداد 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


287 بازدید

امواج وای فای مضرتر است یا امواج اینترنت موبایل؟

دسته بندی : اخبار تکنولوژی کد مطلب : 2663

امواج وای فای مضرتر است یا امواج موبایل؟

با توجه به رشد تکنولوژی همچنین آلاینده های امواج الکترومغناطیس کارشناسان حوزه در تکاپوی شناسایی مصرات امواج برای بدن انسان و همچنین ارائه راهکارهایی کاربردی برای کاهش این مضرات هستند.

امواج <a target='_blank' href='http://www.looper.ir/computer/mobile/' rel='tag'>گوشی</a> موبایل

در دنیای تکنولوژی نمی توان از ابرازهای به روز برای پیشگیری از ابتلا به مضرات آن دوری کرد، پیشرفت های لحظه ای که در دنیای تکنولوژی رخ می هد، فناوری های جدید ناخودآگاه زندگی همه افراد را در مسیر استفاده از ابزارهای فناوری قرار می دهد، به خصوص اینکه در آینده ای نزدیک، بهره مندی از اینترنت اشیاء به طور کامل زندگی انسان را با اینگونه ابزارها احاطه می کند.

در کنار تمامی مزایایی که دنیای فناوری و محصولات آن برای رفاه در زندگی دارد معایب آن به خصوص تاثیر امواج بر سلامتی بدن نیز باید مورد توجه ویژه باشند، کارشناسان سلامت و متخصصات حوزه امواج به خوبی به این مضرات آگاهند و علاوه بر فرهنگ سازی در استفاده صحیح از ابزار تکنولوژی راهکارهای حفاظت از سلامت را نیز ارائه خواهند داد.

یکی از سوالات مهم و اساسی مطرح شده در حوزه سلامت امواج، شدت مضرات امواج وای فای و اینترنت است.

علی زینلی محقق و مخترع در زمینه عوارض امواج الکترومغناطیس و شیوه های ایمن سازی در مورد میزان شدت آلودگی دستگاه های وای فای گفت: استفاده از اینترنت گوشی یا به صورت دیتا به مراتب آلودگی بیشتری از دستگاه وای فای دارد.

وی ادامه داد: علت آن است که همراه شما تبدیل به مودم تولید موج شده و با توجه به فاصله کم گوشی با بدن می تواند آسیب بیشتری وارد کند، این آسیب ها به خصوص در نوزادان، کودکان و افرادی که در نزدیکی دستگاه هستند بیشتر خواهد بود.

این محقق با ارائه راهکاری ساده اعلام کرد: برای کاهش میزان شدت امواج برای کسانی که به صورت طولانی از اینترنت استفاده می کنند بهتر است از اتصال اینترنت به صورت کابل به دستگاه و یا لپ تاپ استفاده کنند و یا مودم وای فای در دورترین محل فضای منزل قرارداده شود.

زینلی همچنین به محل های نامناسب برای قراردادن مودم وای فای اشاره و تأکید کرد: محل خواب، فضای اتاق و محل هایی که بیشترین رفت و آمد و حضور در طول روز را دارند می تواند عوارض بیشتری را در بدن ایجاد نماید.

در ادامه تصاویر جالب از سیگنال های امواج ساطع شده از دستگاه موبایل را ببینید.

امواج موبایل

امواج ساتع شده از موبایل

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

تاریخ انتشار : پنجشنبه 29 تیر 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.