امروز : پنجشنبه 3 خرداد 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


4562 بازدید

معرفی سریال های نوروز 92 شبکه های سیما

دسته بندی : سینما و تلویزیون کد مطلب : 34

هرچه به عید نزدیک می شویم بازار خبرها و شایعات درباره برنامه های صدا و سیما در نوروز ۹۲ داغ تر می شود . تلویزیون طبق روال سال های قبل مجموعه هایی را برای پخش در ایام نوروز تدارک دیده است که هنور مشخص نیست در نهایت کدامیک از آن ها روی آنتن خواهد رفت. آنچه شما امروز مشاهده می کنید آخرین درباره سریال ها و برنامه های مخصوص نوروز ۹۲ می باشد .

به جز سریال «آب پریا» ساخته مرضیه برومند و «اتاقی روی تپه» به کارگردانی داریوش یاری که برای پخش از شبکه دو سیما در نظر گرفته شده اند، سایر سریال ها مراحل برداری را می گذرانند.

علی دارابی معاون سیمای جمهوری اسلامی مدتی قبل در خصوص ویژه برنامه های نوروز سیما گفت: «مخاطبان نوروز ۹۲ برای اولین بار شاهد ساخت مجموعه ای از سوی داود میرباقری کارگردان صاحب نام آثار تاریخی خواهند بود.»
او در صحبت هایش از محمد حسین لطیفی هم به عنوان کارگردانی نام برد که در سریال های نوروز ۹۲ حضور دارد و سریالی برای نوروز خواهد ساخت. اما در نهایت نام سیروس مقدم با ساخت سریال پایتخت ۲ برای شبکه یک، سروش صحت برای کارگردانی سریال شبکه سه و یدالله صمدی برای ساخت سریال شبکه تهران نهایی شد. در این میان داریوش فرهنگ نیز ساخت سریالی به سفارش سیما فیلم را آغاز کرده است که مشخص نیست از کدام شبکه پخش خواهد شد و احتمال پخش آن از شبکه سه سیما بیشتر است.

در این میان «پایتخت۲» تا کنون ۶۰ درصد از تصویر برداری را در شمال کشور پشت سر گذاشته است و ادامه تصویربرداری آن در تهران وجنوب کشور ادامه دارد و مشخص نیست که تا رسیدن به ایام نوروز تصویربرداری این سریال تمام خواهد شد یا خیر؟ این پرسش در مورد سریال های «هفت سین» یدالله صمدی و «پژمان» سروش صحت نیز وجود دارد. باید منتظر ماند و دید در آخر شبکه های سیما با چه سریال هایی به استقبال نوروز ۹۲ خواهند رفت.

معرفی سریال های نوروز ۹۲

شبکه یک
«پایتخت۲»
کارگردان: سیروس مقدم
در سری جدید خانواده نقی تصمیم دارند گلدسته ای را از شمال کشور به یک مکان زیارتی در جنوب کشور برسانند.
باز یگران: محسن تنابنده ، علیرضاخمسه ، ریما رامین فر ، احمد مهرانفر

سریال نرورز 92 - پایتخت 2شبکه دو
«آب پریا»
کارگردان: مرضیه برومند
«آب پریا» آب پری نگه دارنده آب هاست که به دست «اپوش» دیو خشکسالی و قطحی زمین را تهدید می کند. خواهران آب پری به نام های «برف پری»، «ابر پری» و «سبزه پری» برای نجات او به وصیت نامه مادربزرگ متوسل می شوند.
باز یگران: سحر ولدبیگی ، بهناز جعفری ، امیرحسین صدیق ، هنگامه مفید ، امیر میر آقا

سریال نوروزی آب پریا

«اتاقی روی تپه»
کارگردان: داریوش یاری
این سریال روایت خانواده ای است که سرپرستشان را از دست داده اند و تنها پسر خانواده به خاطر اینکه احساس مسؤولیت می کند و در عین حال از ویژگی خلاقیت های خوبی برخوردار است تلاش می کند تا برای کسب درآمد و تامین معاش خانواده، خانه مخروبشان را محلی برای جذب توریست قرار دهد و این شروع ماجراست.
باز یگران : فاطمه گودرزی،مهران رجبی، همایون رشادی، رحیم نوروزی، زیبا بروفه، عباس آتش سرو، مانا پاک سرشت، امیر نوری

سریال نوروزی اتاقی روی تپه


شبکه سه
«پژمان»
کارگردان: سروش صحت
پژمان جمشیدی از فوتبالیست های سابق تیم ملی کشور نقش خودش یعنی سابق پرسپولیس را بازی می کند.او نقش فوتبالیستی را دارد که برای چهارمین فصل متوالی با وجود تلاش فراوان، موفق نشده تیمی را برای خود دست و پا کند.
باز یگران : سام درخشانی، شقایق دهقان، بهاره رهنما، هوشنگ حریرچیان، بیژن بنفشه خواه و پژمان جمشیدی

«جشن تولد»
کارگردان: داریوش فرهنگ
این مجموعه با درونمایه طنز درباره دو خانواده کاشانی است که یکی از این دو خانواده در کار گلاب و دیگری در کار فرش است، اما پیدا شدن تعهدنامه ای که ۴۰ سال پیش توسط بزرگ این دوخانواده تنظیم شده، ماجراهایی را برای اعضای این خانواده ها به وجود می آورد.
در کنار قصه اصلی در سریال «جشن تولد» به آئین ها و سنت های نوروز نیز پرداخته می شود.
باز یگران : فرهاد آئیش ، پرویز فلاحی پور ، فریده سپاه منصور ، ارژنگ امیرفضلی

شبکه تهران
«هفت سین»
کارگردان: یدالله صمدی
یک واحد ۱۰۰ متری اجاره ای، دو خانواده مدعی مالکیت آن، ناگزیر از تحمل یکدیگر در ایام نوروز و البته کلی اسباب و اثاثیه زندگی که شب عیدی مانده روی دست شان.
باز یگران : سیروس گرجستانی ، فردوس کاویانی ، ستاره اسکندری ، جواد عزتی ، مهران رجبی ، محسن افشانی ، سمیرا حسن پور، کیانوش گرامی

محسن افشانی در سریال هفت سین

منبع : مجله اینترنتی لوپر

برچسب ها :
تاریخ انتشار : دوشنبه 7 اسفند 1391
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.
رضا
پنجشنبه 10 اسفند 1391
امیدوارم سریال های خوبی باشند