امروز : سه شنبه 29 خرداد 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


312 بازدید

نشانه های پنهان که خبر از افسردگی میدهد

دسته بندی : روانشناسی کد مطلب : 2133

نشانه های پنهان که از افسردگی میدهد

افسردگی، است که پیچیدگی های فراوانی دارد و ممکن است هر فردی برای یکبار هم شده این بیماری را در سطح خفیف یا شدید تجربه کند.

به گفته سازمان بهداشت جهانی در بریتانیا از هر 4 نفر یک نفر درگیر مشکلات روانی شدید و از هر 100 نفر 17 نفر دچار بیماری های خفیف روانی هستند و برخی از آن ها به خودکشی نیز فکر می کند و اگر آمار این بیماری کنترل نشود تا سال 2030 افسردگی به سطح بالای جهانی می رسد.

افسردگی

یکی از بزرگترین مشکلاتی که افراد مرتکب آن می شوند این است که می پندارند فقط غم و اندوه نشانه افسردگی است در حالی که غم یک احساس طبیعی در انسان است. افسردگی یک حالت غم و اندوه و ناامیدی بصورت ثابت در فرد ایجاد می کند.

خیلی از بیمارانی که افسردگی های خفیف داشتند در مراحل ابتدایی متوجه آن نشدند و نتوانستند آن را کنترل کنند به همین سبب بیماری گسترده شد و این ناشی از بی آگاهی فرد در رابطه با افسردگی است.

در اینجا 7 علامت شایع این بیماری را معرفی کرده ایم:

پایداری غم و اندوه

هنگامی که غم و اندوه بیش از دو هفته طول بکشد و حتی شدت غم کاهش پیدا نکند این می تواند یکی از مهم ترین و آشکارترین نشانه از وجود افسردگی باشد، همچنین اگر غم بوجود آمده بی دلیل بروز کرده باشد جای نگرانی دارد و حتما باید به یک روانشناس مراجعه کنید.

احساس بی قراری، عصبانیت یا تحریک پذیری

افرادی که دچار افسردگی هستند بر سر کوچک ترین موضوعی سعی دارند به دیگران ضربه بزنند و علاوه بر آن یک حس بی قراری و عصانیت دائمی در وجودشان آزارشان می دهند.

انگیزه نداشتن، بی علاقه بودن نسب به همه چیز

اگر قبلا درگیر عشق و انگیزه فراوانی بودید و ناگهان یک حس بی انگیزگی درتان متولد شده است شما رگه هایی از افسردگی دارید و همچنین اگر در گذشته نسبت به خیلی چیزها حس علاقه داشتید و دیگر آن دلبستگی و عشق را از دست داده اید و بی تفاوت شده اید نگران روانتان باشید.

کاهش ارتباطات اجتماعی، فاصله گرفتن از دیگران

اجتناب از تماس با دوستان، عدم شرکت در فعالیت های اجتماعی یک نشانه مهم در پیدایش افسردگی است. البته ممکن است شما با دیگران ارتباط داشته باشید اما این رابطه برقرار کردند برایتان سخت و اذیت کننده باشد.

اختلال در خواب

به گفته روانشناسان، اگر به تازگی در رفتن و بیدار شدن دچار اختلال شده اید ممکن است افسردگی در مراحل اولیه خود باشد، توصیه می شود به روانپزشک مراجعه کنید.

تغییرات در الگوی غذاخوردن

این گزینه نیز مانند اختلال خواب است و اگر در روند خوردنتان تغییرات ملموسی را یافتید، پر خور یا بی اشتها شدید احتمالا در گیر این بیماری شایع شده اید.

نا امیدی

این گزینه یکی از مهم ترین گزینه ها در این لیست است چرا که شدت افسردگی را بیان می کند در موارد بسیاری شدید فرد خود را بی فایده و نا کارامد می دانند و حتی به خودکشی و نابودی خود فکر می کند.

اگر حتی یکی از خصوصیات این لیست را دارا هستید به پزشک مراجعه کنید و افسردگی تان را در مراحل خفیف کنید.

منبع : ایسنا

تاریخ انتشار : پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.