امروز : پنجشنبه 2 آذر 1396
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


192 بازدید

واکسن ویروس ابولا تا 2018 روانه بازار خواهد شد

دسته بندی : بیماری ها و راه های درمان کد مطلب : 1011

واکسن ویروس ابولا تا 2018 روانه بازار خواهد شد

واکسن ویروس ابولا

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد واکسن ابولا سال 2018 میلادی روانه بازار خواهد شد.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان بهداشت جهانی از ساخت واکسنی داد که در برابر ابولا تا صد درصد ایمنی می دهد.

بنا به اعلام سازمان بهداشت جهانی این واکسن تا سال 2018 روانه بازار خواهد شد. در بررسی بالینی وسیعی که سال گذشته بر روی نزدیک به شش هزار نفر در گینه انجام گرفت، نتایج مثبتی به دست آمد و هیچ یک از این شش هزار نفر تاکنون به ابولا مبتلا نشده است.

سازمان جهانی بهداشت در گزارش خود اذعان کرد مبارزه با ابولا در غرب آفریقا به علت شیوع زیاد این بیماری، گستردگی جغرافیایی مناطق آلوده و همچنین خودداری ساکنان برخی از مناطق از رعایت تدابیر بهداشتی پیشگیرانه و درمانی، با چالش ها و موانع جدی روبرو شده است.

بنا به اعلام سازمان جهانی بهداشت در مجموع بیست و دو هزار و چهارصد و نود و پنج نفر در نه کشور جهان به این بیماری مبتلا شده اند و از این تعداد هشت هزار و نهصد و هشتاد و یک نفر جان خود را از دست داده اند. به جز پانزده مورد بقیه موارد مرگ و میر ناشی از بیماری ابولا در سه کشور گینه کوناکری، سیرالئون و لیبریا در غرب افریقا اتفاق افتاده است. این سه کشور بیشترین تلفات و خسارات را از بیماری ابولا متحمل شده اند.

گفتنی است بیماری ویروسی ابولا یا تب هموراژیک ابولا به انگلیسی نوعی بیماری انسانی است که از ویروس ابولا ناشی می شود. نام ویروس این بیماری از یکی از رودخانه های کشور که امروزه جمهوری دموکراتیک کنگو نام دارد، گرفته شده است.

این بیماری برای اولین بار در کشور کنگو دیده شد. نشانه های این بیماری معمولاً دو روز تا سه هفته بعد از تماس با ویروس و به صورت تب، گلودرد، دردهای ماهیچه ای و سردرد ظاهر می شوند. معمولاً حالت تهوع، استفراغ و اسهال و همچنین کاهش عملکرد کبد و کلیه ها به دنبال این موارد می آیند. در این زمان، مبتلایان دچار خونریزی می شوند.

اولین و مهمترین علامت ابولا، همان تب بالای سی و هشت درجه است که متعاقب آن، فرد مبتلا به «سردرد شدید»، «دردهای عضلانی»، «ضعف شدید»، «اسهال»، «تهوع»، «درد شکم بخصوص در ناحیه معده»، «بی اشتهایی» می شود و در موارد شدید و پیشرفته آن، مبتلا به خونریزی گوارشی و پوستی نیز می شود.

منبع : خبرگزای دانشجو

برچسب ها :
تاریخ انتشار : جمعه 3 دی 1395
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.