امروز : چهارشنبه 24 مرداد 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


202 بازدید

واکنش ظریف وزیر امور خارجه به طرح خروج آمریکا از برجام

دسته بندی : اخبار سیاسی کد مطلب : 2897

واکنش ظریف وزیر امور خارجه به طرح خروج آمریکا از برجام

وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به طرح اخیر نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل برای خروج رئیس جمهور آمریکا از توافق هسته ای، گفت: این طرح یک شکست بزرگ برای ایالات متحده آمریکا خواهد بود و باعث انزوای هرچه بیشتر این کشور در صحنه بین المللی می شود.

محمدجواد ظریف گفت: من طرح آقای جان بولتون را خواندم، ظاهراً ایشان چون نتوانسته اند آن را برای کاخ سفید ارسال کنند، در رسانه ها منتشر کرده اند. این طرح یک شکست بزرگ برای ایالات متحده آمریکا خواهد بود و باعث انزوای هرچه بیشتر این کشور در صحنه بین المللی می شود.

جواد ظریف

وی تصریح کرد: این اولین بار نیست که آقای بولتون در این صحنه حضور دارند. بار قبل های آقای بولتون در ابتدای دهه ۸۰ شمسی در آمریکا دنبال شد و آمریکایی ها نتیجه آن را دیدند. آقای بولتون باید یادشان باشد که اگر سیاست های ایشان موفق بود، آمریکا دیگر نیازی پیدا نمی کرد که ۱۰ سال بعد از پیگیری آن سیاست ها، نهایتاً مجبور شود که پای میز مذاکره بیاید و با ایران مذاکره کند و به تفاهم برسد.

وزیر امور خارجه کشورمان ادامه داد: آقای بولتون برای 10 سال سیاست نفی غنی سازی ایران را پایه گذاری و پیگیری کرد و باعث شد که تعداد سانتریفیوژها در ایران از 200 عدد به 20 هزار عدد برسد و در واقع دستاورد سیاست های آقای بولتون، تولید 19800 سانتریفیوژ دیگر در ایران بود.

وی ادامه داد: از دیگر سو، بعد از اینکه مردم ایران در انتخابات 1392 نشان دادند که فشار و تحریم ها بر اراده سیاسی شان تاثیری ندارد، آمریکایی ها مجبور شدند پای میز مذاکره بیایند.

ظریف خاطرنشان کرد: من فکر می کنم مردم آمریکا از شکست این گونه سیاست ها که توسط آقای بولتون و افرادی مثل ایشان دنبال می شود به خوبی اطلاع دارند و به همین دلیل گوش شنوای زیادی برای این پیشنهادات در آمریکا وجود ندارد و حتماً جامعه بین المللی هم به آمریکایی ها نشان داده و بیشتر نشان خواهد داد که پیگیری این سیاست ها فقط به انزوای آمریکا می انجامد و نتیجه خوبی برای آنها ندارد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه شکست سیاست مبتنی بر بی عقلی و منطق زور بارها اثبات شده است، به تحولات سوریه اشاره کرد و افزود: شش سال است که مردم سوریه در برابر فجیع ترین حملات گروه های تروریستی و افراطی مقاومت کرده اند. در ابتدای تحولات سوریه بسیاری فکر می کردند که این حرکت ظرف چند هفته می تواند به شکست مردم سوریه بینجامد. اکنون شش سال است که از این تحولات گذشته و این تروریست ها و افراطیون هستند که در سوریه شکست خورده اند.

منبع : ایسنا

تاریخ انتشار : چهارشنبه 8 شهریور 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.